WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Gliwice: brutalnie ZABIŁ swoją żonę, a potem mieszkał z jej zwłokami. Jest wyrok sądu

Gliwice: brutalnie ZABIŁ swoją żonę, a potem mieszkał z jej zwłokami. Jest wyrok sądu

17.07.2017, godz. 13:05
Sąd, sędzia, kara, sprawiedliwość, wymiar sprawiedliwości, wyrok,
foto: SE/EAST NEWS

Dwanaście lat więzienia - to wyrok w głośnej sprawie z Gliwic z 2016 roku, gdzie mąż w brutalny sposób zabił swoją żonę, a potem przez trzy dni mieszkał z jej zwłokami. Skąd taki wymiar kary? Wszystko dlatego, że sąd uznał, że mężczyna powinien odpowiadać za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Zarówno prokuratura jak i obrońca Józefa P. zapowiedzieli apelację. Sprawę opisała "Polska The Times".

Rodzina P. była uważana za dobre małżeństwo. Mąż pracował jako górnik i dorabiał w Holandii przy ogrodnictwie. Sąsiedzi twierdzą, że między Józefem P. a Barbarą P. nie dochodziło do kłótni, choć czasem potrafili zamknąć się przez trzy dni w domu, wyłączyć telefony komórkowe i pić alkohol. Na umór. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w sierpniu w 2016 roku. Kiedy kobieta nie dawała znaku życia przez blisko tydzień, sytuacją zainteresowała się jedna ze znajomych rodziny. Postanowiła razem z administratorem budynku wejść do mieszkania. Tam dokonali oni makabrycznego odkrycia - Barbara P. leżała martwa na podłodze, w kałuży krwi. Jej mąż był tak pijany, że nie można było się z nim porozumieć. Dopiero kiedy przetrzeźwiał, złożył wyjaśniania. I zaprzeczył, że zabił swoją żonę.

Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zginęła od ciosów ostrym przedmiotem. Sąd uznał jednak, że mężczyzna odpowiada za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. I wydał wyrok: 12 lat więzienia. Prokuratura już zapowiedziała apelację. O zmianę wyroku będzie też wnioskować obrona Józefa P. - Jestem zadowolona ze zmiany kwalifikacji z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Nie zgadzam się jednak z najwyższym możliwym wymiarem kary - powiedziała mecenas Małgorzata Łukasik.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: