WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Koniec marzeń o odnalezieniu "Złotego Pociągu"?

Koniec marzeń o odnalezieniu "Złotego Pociągu"?

20.08.2016, godz. 15:24
ZŁOTY POCIĄG SPŁACI DŁUGI POLSKI
ZŁOTY POCIĄG SPŁACI DŁUGI POLSKI foto: Archiwum

Rmf24.pl poinformował, że maleją nadzieje na odnalezienie "Złotego pociągu". Choć odkrywcy przekonują, że nadzieja umiera ostatnia to jak mówi jeden z nich, Piotr Koper: – Z całą pewnością możemy powiedzieć, że w dwóch wykonanych przekopach, gdzie zeszliśmy do głębokości blisko siedmiu metrów nie powstawały żadne konstrukcje. Jak dodał: – Tym samym nie potwierdziły się zeznania jednego ze świadków, który twierdził, że tunel był budowany od góry nasypu kolejowego w Wałbrzychu.

 

Na terenie poszukiwań rozpoczęto już sprzątanie. Przekopy przez skarpę zostały już częściowo zasypane. Wykonano dwa z trzech planowanych wcześniej wykopów. Odkrywcy nie składają jednak broni. Tajemnicę 65. kilometra trasy kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha chcą wyjaśnić raz na zawsze. Ostatecznym dowodem mają być odwierty na głębokość blisko dwudziestu metrów. Poszukiwacze otrzymali zgodę na jeden odwierty. Chcą jednak wiercić w kilku miejscach, także poza terenem poszukiwań.

Trwają negocjacje z konserwatorem zabytków. Decyzja ma zapaść w poniedziałek. Wówczas ruszą prace. Do Wałbrzycha przyjedzie specjalistyczny sprzęt z Wrocławia. Odwierty dadzą ostateczną odpowiedź, czy pod skałą, do której dotarliśmy coś jeszcze jest - przyznają poszukiwacze. Prace zakończą się w środę.

Zobacz także: XVI Międzynarodowy Rajd Katyński wyruszył z Warszawy

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: