WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Kredyt bez wychodzenia z domu. TO MOŻLIWE!

Kredyt bez wychodzenia z domu. TO MOŻLIWE!

22.11.2012, godz. 01:00
Pieniądze, kasa, banknoty
foto:

Potrzebujesz szybko gotówki na zrealizowanie swoich planów? Weź kredyt gotówkowy przez Internet lub telefon. Taka forma udzielania kredytów odbywa się szybko, sprawnie, bez większych formalności.

Obecnie niemal każdy bank oferuje swoim klientom kredyty przez Internet lub telefon. Z tych udogodnień technicznych korzysta coraz więcej osób. Powód? W ciągu kilku minut masz pieniądze, bez konieczności składania wizyty w banku.

Krok po kroku do kredytu

Zasady otrzymywania w ten sposób kredytu są w zasadzie takie same jak każdego innego. Przede wszystkim powinieneś wykazać się zdolnością kredytową. Jeżeli spełniasz ten warunek, możesz działać. Wszystkie zabiegi formalne zaczynasz od zalogowania się na stronie internetowej danego banku.

Po zarejestrowaniu musisz kliknąć w ikonkę "złóż wniosek", a następnie go wypełnić, czyli podać swoje dane osobowe. Jeżeli wszystko wypełnisz poprawnie, konsultant z banku zadzwoni do ciebie, aby potwierdzić te dane. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy kredyt, jaki chcesz zaciągnąć, będziesz w stanie spłacać. Dopiero po tej weryfikacji bank może wydać zgodę.

Zwykle taka uproszczona procedura trwa zaledwie kilka minut. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, podpisujesz umowę. Czasami musisz udać się w tym celu do banku. Najczęściej jednak dwa egzemplarze umowy kredytowej dostarczane są do klienta za pośrednictwem kuriera. Po podpisaniu pieniądze przelewane są na twoje konto.

Jeden telefon - gotówka na koncie

Formalności związane z otrzymaniem kredytu załatwisz też przez telefon. Jak? Należy skontaktować się z konsultantem, dzwoniąc na infolinię. Aby przyspieszyć przygotowanie wniosku, przed rozmową warto przygotować dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające dochody. Konsultant przedstawi najkorzystniejszą ofertę, wysokość rat i okres spłaty. W ciągu 15 minut otrzymasz wstępną decyzję.

Niektóre banki dla swoich stałych klientów, którzy regularnie zasilają konto, wprowadziły jeszcze większe udogodnienia. Na podstawie historii obrotów na rachunku możesz otrzymać kredyt w ciągu 15 minut bez podpisywania papierowych umów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zaciąganie kredytu przez Internet jest bezpieczne. Musisz jedynie zabezpieczyć komputer przed wirusami, czyli zainstalować program antywirusowy. Pamiętaj też, że do logowania na stronie internetowej banku potrzebny jest wyłącznie identyfikator i hasło. Bank nigdy nie wymaga żadnych innych danych przy logowaniu. Zawsze po zakończeniu pracy w serwisie internetowym należy się wylogować. Jeśli tego nie zrobisz, osoba, która skorzysta z tego komputera, może mieć dostęp do twojego rachunku.

Miłosz Brakoniecki, dyrektor Bankowości Elektronicznej i Kart Debetowych

Czy załatwianie kredytu przez Internet, infolinię jest bezpieczne?

- Uzyskanie kredytu przez Internet lub telefon to dzisiaj jedna z najwygodniejszych metod zaopatrzenia się w dodatkową gotówkę. W Banku Zachodnim WBK wprowadziliśmy usługę NA KLIK, dzięki której można w ciągu 5 minut, bez wychodzenia z domu uzyskać kredyt gotówkowy na dowolny cel. Wśród klientów zyskuje ona na popularności również dzięki bardzo dobrym systemom zabezpieczeń, które sprawiają, że nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo transakcji. Klienci muszą jednak pamiętać, by - tak jak w przypadku bardziej tradycyjnych metod wnioskowania - decydować się na pożyczkę świadomie. Najpierw należy koniecznie poznać jej koszty, by wiedzieć, jakie będzie obciążenie miesięcznego budżetu wynikające z płaconej raty. Trzeba być pewnym, że rzeczywiście stać nas na takie zobowiązanie.

Maria Olczak

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: