WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Matura 2011: Język polski - poziom podstawowy i rozszerzony JAKIE BYŁY TEMATY, PYTANIA, ODPOWIEDZI, KLUCZ, ARKUSZE. Mickiewicz, Pawlikowska-Jasnorzewska, Granica

Matura 2011: Język polski - poziom podstawowy i rozszerzony JAKIE BYŁY TEMATY, PYTANIA, ODPOWIEDZI, KLUCZ, ARKUSZE. Mickiewicz, Pawlikowska-Jasnorzewska, Granica

04.05.2011, godz. 11:38
Matura
foto: Brak agencji

W tym miejscu będziecie mogli znaleźć arkusze, pytania i odpowiedzi do zadań z matury z języka polskiego 2011. Jakie były tematy? Jakie pytania? Publikujemy arkusze egzaminacyjne, a także pierwsze relacje maturzystów-internautów. Na maturze na poziomie podstawowym pojawiły się wiersze Mickiewicza i Jasnorzewskiej, a także Granica.

Od 2005 roku uczniowie ostatnich klas szkół średnich zdają tzw. nową maturę. Jest ona taka sama w całej Polsce. Wcześniej tematy wypracowań maturalnych różniły się w zależności od województwa.

Przeczytaj koniecznie: Sennik: MATURA, EGZAMIN - znaczenie snu: matura, egzamin

ODPOWIEDZI Z MATURY Z JĘZYKA POLSKIEGO - POZIOM PODSTAWOWY


JAKIE BYŁY TEMATY NA MATURZE Z POLSKIEGO?

Poziom podstawowy:

Nieoficjalne dane od internautów

I. Obraz marzeń i rzeczywistości w wierszach "Gdy tu mój trup" Mickiewicza i "Światło w ciemności" Jasnorzewskiej. (PRZECZYTAJ OBA WIERSZE)
II. Ocena związku Justyny i Zenona w perspektywie różnych bohaterów

Na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym byl też tekst z "Poradnika psychologicznego Polityki", w którym trzeba było m.in. określić funkcje poszczególnych akapitów, a także wychwycić stereotypy, z którymi walczy autorka.

CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACJYJNA OPUBLIKOWAŁA JUŻ OFICJALNE ARKUSZE EGZAMINACYJNE - ZOBACZ

WCIĄŻ CZEKAMY NA ARKUSZE Z ZADANIAMI Z MATURY NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

Według informacji naszych czytelników, na odważniejsi, a więc ci, którzy zdawali rozszerzony poziom, musieli interpretować wiersz Juliana Tuwima, a także piosenkę Agnieszki Osieckiej.

<<< PRZECIEKI NA MATURĘ Z MATEMATYKI - CO BĘDZIE NA MATURZE Z MATEMATYKI >>>

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: