WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Od 11 grudnia nowe połączenia i krótsze czasy przejazdów

Od 11 grudnia nowe połączenia i krótsze czasy przejazdów

14.11.2016, godz. 00:00
Od 11 grudnia nowe połączenia i krótsze czasy przejazdów
foto: Materiały prasowe

Nowe połączenia krajowe, lepsze czasy przejazdu, nowoczesne pociągi na kolejnych trasach. Od 11 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy. Planujesz podróż pociągiem w grudniu? Przeczytaj o najważniejszych zmianach w rozkładzie jazdy PKP Intercity na sezon 2016/2017!

Nowoczesne pojazdy PKP Intercity od grudnia pojadą w nowych relacjach. Pociągi Flirt3 będą kursowały na trasach: Warszawa – Kraków przez Tomaszów Mazowiecki (IC Korczak), Kraków – Gdynia przez Łódź (IC Sukiennice), czy Katowice – Szczecin (IC Portowiec). Wydłużone zostaną również połączenia obsługiwane przez pojazdy Pesa-DART. Najnowsze pociągi od bydgoskiej Pesy pojadą z Jeleniej Góry do Warszawy (IC Asnyk), a nie jak dotychczas tylko do Łodzi. Natomiast jedna para pociągów obecnie jeżdżąca na odcinku Lublin – Katowice, pojedzie dalej do Bielska-Białej (IC Pilecki, a w weekendy IC Inka).

– Wyprowadziłam się z Warszawy do Białegostoku za mężem. Jednak w stolicy zostali moi rodzice, których często odwiedzam. Jeżdżę z córeczką pociągiem i muszę powiedzieć, że podróże składami Flirt są bardzo przyjemne. Nowoczesne, wygodne, ciche pociągi sprawiają, że aż chce się jechać – mówi pani Anna (30 l.). – Od połowy grudnia trasa zostanie przedłużona do Łodzi. Będę mogła bez przesiadki w Warszawie dojeżdżać do siostry– dodaje.
-

NOWOCZESNE SKŁADY PKP INTERCITY

to pojazdy wysokiej klasy, wyposażone w wiele udogodnień dla podróżnych. PesaDart i Flirt3 to ciche i komfortowe pociągi. Są w nich klimatyzacja i wygodne fotele. Podczas podróży można korzystać z komputera, nie martwiąc się o wyładowanie baterii, czy naładować komórkę, bo przy każdym miejscu znajdują się gniazdka elektryczne. W składach jest też dostęp do WiFi. W toaletach znajdują się przewijaki dla niemowląt. W pociągach znajdują się też udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

-

Dla oszczędnych

Tych, którzy cenią szeroką siatkę połączeń w dobrej cenie, zapewne ucieszy wiadomość, że od grudnia PKP Intercity uruchomi więcej połączeń ekonomicznych, obsługiwanych pociągami kategorii TLK (Twoje Linie Kolejowe). Zyskają m.in. mieszkańcy Kołobrzegu, Koszalina i Słupska, którzy pojadą bezpośrednim pociągiem TLK Pobrzeże do Krakowa przez Warszawę. Szczecin zyska dwa nowe połączenia z Wrocławiem przez Zieloną Górę (TLK Swarożyc i TLK Światowid). Do rozkładu powróci nocny całoroczny pociąg z Trójmiasta do Zakopanego (TLK Karpaty). Trzy pociągi międzynarodowe (Praha, Porta Moravica i Varsovia) zmienią kategorię z Express InterCity na InterCity, dzięki czemu pasażerowie zyskają możliwość niedrogiej, szybkiej i komfortowej podróży w standardzie oferowanym dotychczas.

Im szybciej, tym lepiej

Kilka popularnych tras od grudnia pokonamy w krótszym czasie. To zasługa szybszych pociągów oraz zakończenia prac modernizacyjnych na torach. Przykładowo do Wrocławia przez Łódź i Kalisz pojedziemy o 30 minut krócej. O ponad pół godziny skróci się czas przejazdu na trasie Przemyśl – Kraków, a pociągiem IC Neptun dotrzemy z Warszawy do Trójmiasta w niecałe 3 godziny.

Uwaga, promocje

PKP Intercity przygotowała rabaty dla osób, które kupią bilety z wyprzedzeniem (można to zrobić już na 30 dni przed podróżą). W przypadku pociągów ekspresowych warto skorzystać z oferty Super Promo, dzięki której np. pociągiem Pendolino z Katowic do Warszawy można pojechać już za 49 zł. Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej- Taniej: w zależności od terminu zakupu, dostajemy rabat w wysokości 30, 20 lub 10 procent. Bilety PKP Intercity można kupić w kasach, biletomatach, przez internet na www.intercity.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.
-

NOWOŚCI SEZONOWE

W okresie wiosenno-letnim PKP Intercity uruchomi nowe międzynarodowe połączenie IC Cracovia relacji Kraków – Praga. Będzie też więcej połączeń bezpośrednich do Kołobrzegu (z Rzeszowa, Częstochowy i Białegostoku) i na Hel (z Katowic, Opola, Łodzi i Bydgoszczy). W weekendy m.in. podróżni z Łodzi i Warszawy zyskają bezpośrednie połączenie z Giżyckiem.

 

 

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: