WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogoda długoterminowa. Jaka będzie druga połowa maja?

Pogoda długoterminowa. Jaka będzie druga połowa maja?

16.05.2017, godz. 12:01
Wiosna, kwiatek
foto: EAST NEWS

Pogoda długoterminowa. W maju pogoda nas zaskoczyła - po kilku dniach mrozu nadeszło ciepło, a już w najbliższy weekend możemy spodziewać się wręcz upałów. Na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni Celsjusza! Z pewnością będzie dużo słońca, mało chmur i raczej nie powinno padać. Czy taka aura utrzyma się do końca maja? Sprawdź pogodę długoterminową.

Pogoda długoterminowa w maju. Druga połowa maja zapowiada się o wiele przyjemniej niż ta pierwsza. Już od 16 maja będzie coraz cieplej. Słońce praktycznie nie będzie chować się za chmury. Oczywiście wraz z gwałtownym ociepleniem możemy spodziewać się lokalnych burz. Przejdą one nad południową i zachodnią Polską. Jeśli chcesz być na bieżąco, śledź mapę burzową Polski: Gdzie dokładnie uderzają błyskawice . We wtorek w całym kraju temperatury będą wynosić około 20 stopni Celsjusza. Potem z dnia na dzień będzie coraz cieplej, a w weekend czekają nas wręcz tropikalne upały! W piątek najcieplej będzie w Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu - około 26 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach na termometrach zobaczymy od 22 do 24 stopni Celsjusza. Nigdzie nie powinno padać.

Pogoda w weekend również dopisze - temperatury będą wahać się od 23 do 30 stopni Celsjusza, a dni będą bardzo słoneczne. Prognoza długoterminowa wskazuje na to, że po weekendzie aura się załamie. Z zachodu nadciągnie chłodniejsze powietrze i częściej będzie padać deszcz. W czwartek, 25 maja padać będzie niemal w całej Polsce. Temperatury będą oscylować na poziomie 21 stopni Celsjusza. Dopiero w kolejny weekend wróci do nas słońce, a temperatury zaczną powoli wzrastać.

Zobacz: NAWAŁNICE nad Polską. Sprawdź, gdzie jest burza!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: