WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie. Zmiany w komunikacji miejskiej [UTRUDNIENIA, OBJAZDY]

Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie. Zmiany w komunikacji miejskiej [UTRUDNIENIA, OBJAZDY]

19.10.2016, godz. 11:00
Andrzej Wajda
foto: Fotomontaż SE.pl

Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie. Już dziś o godzinie 13.30 w krakowskim Kościele Dominikanów na Salwatorze rozpocznie się pogrzeb Andrzeja Wajdy, wybitnego reżysera, twórcy wielu niezapomianych filmów. W związku z uroczystościami mieszkańcy Krakowa mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Sprawdź, jak pojedzie komunikacja miejska w Krakowie podczas pogrzebu Andrzeja Wajdy.

Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie. Dziś o godzinie 13.30 odbędzie się pogrzeb Andrzeja Wajdy, reżysera, którego filmy na stałe zapisały się pamięci Polaków. Takie obrazy jak "Człowiek z żelaza", "Kanał" czy "Ziemia obiecana" od samego początku stały się klasykami polskiej kinomatografii. Dziś zmarłego reżysera cała Polska pożegna podczas uroczystości pogrzebowych w Krakowie, w kościele Dominikanów na Salwatorze. Swój udział w pożegnaniu mistrza zapowiedział prezydent Polski, Andrzej Duda.

W związku z pogrzebem Andrzeja Wajdy, mieszkańcy Krakowa muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W rejonie kościoła, gdzie będzie odprawiana msza święta ruchem kierować będzie policja. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w rejonach ulic: Malczewskiego, Dominikańskiej, Franciszkańskiej oraz Świętej Bronisławy.

Inaczej pojedzie również komunikacja miejska:

- linie 1, 6, 8, 13 pojadą ulicą Westerplatte

- linia 18 pojedzie ulicą Westerplatte i ominie ulicę Długą

- linia 20 pojedzie ulicami Basztową i Dunajewskiego

Władze miasta podstawią także specjalne autobusy, które zawiozą żałobników na cmentarz, gdzie zostanie pochowany Andrzej Wajda. Zmarły reżyser spocznie na Cmentarzu Salawatorskim.

ZOBACZ: Szykują PIEKŁO na pogrzebie Wajdy? Szokująca teoria dziennikarza

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: