WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl - Wiadomości, Polityka, Informacje, Wydarzenia, Sport.pl wiadomości polska Polacy będą DOWODZIĆ niemieckim wojskiem! Co się stało?

Polacy będą DOWODZIĆ niemieckim wojskiem! Co się stało?

15.09.2016, godz. 13:53
Wojsko wkroczy do stolicy!
Pojazdy Żandarmeri Wojskowej foto: Super Express

Ćwiczenia NATO. Już wkrótce na terytorium Polski będą ćwiczyć niemieckie wojska w ramach manewrów NATO. Jak podaje Rzeczpospolita, trzema batalionami Bundeswery będą dowodzić polscy generałowie. Ćwiczenia mają trwać do 2019 roku.

Ćwiczenia mają się rozpocząć w bazie wojskowej w Żaganiu w październiku. Wezmą w nich udział niemiecy żołnierze. - Rotacyjnie wezmą w nim udział trzy bataliony zmechanizowane z niemieckiej Brygady Grenadierów Pancernych - powiedział Rzeczpospolitej major Michał Romańczuk. Jak wyjaśnił oficer, podczas manewrów polscy dowódcy mają się szkolić z zakresu dowodzenia żołnierzami z naszego zachodniego sąsiada. Manewry mają się rozpocząć październiku i trwać do 2019 roku.

Ćwiczenia w Żaganiu to kolejny etap współpracy wojskowej w ramach NATO. Przypomnijmy, że na początku czerwca w Polsce odbywały się wielkie manewry "Anakonda". W tym roku w działaniach wzięło udział 31 tysięcy żołnierzy z 24 państw. Manerwy były prowadzone wśród czterech rodzajów wojsk: sił lądowych, powietrznych, morskich oraz wojsk specjalnych. Co warte podkreślenia, w ćwiczeniach wzięli udział żołnierze Obrony Terytorialnej.

Zobacz: Policja szuka broni i terrorystów

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: