WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Polacy będą DOWODZIĆ niemieckim wojskiem! Co się stało?

Polacy będą DOWODZIĆ niemieckim wojskiem! Co się stało?

15.09.2016, godz. 13:53
Wojsko wkroczy do stolicy!
Pojazdy Żandarmeri Wojskowej foto: Super Express

Ćwiczenia NATO. Już wkrótce na terytorium Polski będą ćwiczyć niemieckie wojska w ramach manewrów NATO. Jak podaje Rzeczpospolita, trzema batalionami Bundeswery będą dowodzić polscy generałowie. Ćwiczenia mają trwać do 2019 roku.

Ćwiczenia mają się rozpocząć w bazie wojskowej w Żaganiu w październiku. Wezmą w nich udział niemiecy żołnierze. - Rotacyjnie wezmą w nim udział trzy bataliony zmechanizowane z niemieckiej Brygady Grenadierów Pancernych - powiedział Rzeczpospolitej major Michał Romańczuk. Jak wyjaśnił oficer, podczas manewrów polscy dowódcy mają się szkolić z zakresu dowodzenia żołnierzami z naszego zachodniego sąsiada. Manewry mają się rozpocząć październiku i trwać do 2019 roku.

Ćwiczenia w Żaganiu to kolejny etap współpracy wojskowej w ramach NATO. Przypomnijmy, że na początku czerwca w Polsce odbywały się wielkie manewry "Anakonda". W tym roku w działaniach wzięło udział 31 tysięcy żołnierzy z 24 państw. Manerwy były prowadzone wśród czterech rodzajów wojsk: sił lądowych, powietrznych, morskich oraz wojsk specjalnych. Co warte podkreślenia, w ćwiczeniach wzięli udział żołnierze Obrony Terytorialnej.

Zobacz: Policja szuka broni i terrorystów

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: