WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ 01.05-06.05.2012: PIĘKNY I CIEPŁY MAJOWY WEEKEND, TEMPERATURY PONAD 20 STOPNI CELCJUSZA

PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ 01.05-06.05.2012: PIĘKNY I CIEPŁY MAJOWY WEEKEND, TEMPERATURY PONAD 20 STOPNI CELCJUSZA

19.04.2012, godz. 13:13
słońce
foto: Brak agencji

Wszystko wskazuje na to, że podczas długiego weekendu majowego w tym roku czeka nas wymarzona pogoda. Temperatury w ostatnich dniach kwietnia i w dniach od 1 do 6 maja mają przekraczać grubo ponad 20 stopni Celsjusza!

Ostatnie dni kwietnia będą najcieplejszymi jak dotąd dniami w tym roku. Znaczący skok temperatury zauważymy już w piątek, 27 kwietnia. Wtedy synoptycy przewidują temperaturę sięgającą 22 stopni Celsjusza.

W następnym tygodniu będzie już tylko cieplej, początek długiego weekendu zapowiada się wręcz letni. Do Polski popłynie strumień ciepłego powietrza znad Afryki, który przyniesie  temperaturę nawet do 28 stopni. To znakomita okazja by zorganizować pierwsze w tym roku grille czy pikniki.

Początek maja także spełni pokładane w nim nadzieje i pozwoli nam się cieszyć wspaniałą, słoneczną pogodą. W dniach od 1 do 3 maja temperatura będzie wynosić od 19 do 26 stopni Celsjusza. Tylko na południu Polski gdzieniegdzie będą występować przelotne opady deszczu. W pozostałych dniach wysoka temperatura na poziomie 20 stopni i słoneczna aura powinny się utrzymać. Warto przypomnieć, że jeżeli dobrze zaplanujemy urlop w tym roku, będziemy mogli korzystać ze słonecznej pogody aż 9 dni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: