WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl - Wiadomości, Polityka, Informacje, Wydarzenia, Sport.pl wiadomości polska Protest mieszkańców w Miliczu! Policja UŻYŁA broni [ZDJĘCIA]

Protest mieszkańców w Miliczu! Policja UŻYŁA broni [ZDJĘCIA]

05.10.2016, godz. 08:42
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Mieszkańcy Milicza postanowili zaprotestować przeciwko wydarzeniom z 16 września, kiedy 22-letni chłopak po wizycie na komisariacie trafił do szpitala z diagnozą, że ma krwiaka w głowie. Zdaniem policji - chłopak był pijany i upadł na podłogę. Wczoraj mieszkańcy obrzucili funkcjonariuszy jajkami i butelkami, ci użyli broni.

Mieszkańcy Milicza protestują, ponieważ nie podoba im się interwencja policji, do której doszło 16 września. To właśnie wtedy 22-letni Krystian został upomiany przez policjantów za awanturowanie się. Funkcjonariusze skierowali też sprawę do sądu, ponieważ mężczyzna był pijany. 22-latek poszedł potem poszedł na komendę, gdzie upadł. Funkcjonariusze zawieźli go do domu, skąd około 2 w nocy zabrała go karteka pogotowia. Lekarze, którzy przyjęli chłopaka, stwierdzili, że ma krwiaka w mózgu i przeprowadzili operację. Mężczyzna jest w ciężkim stanie.

Czytaj: Upadł na komendzie, miał krwiaka w głowie. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Przypomnijmy, że sprawą zainteresował się Zbigniew Stonoga, który postanowił jechać do Milicza i zbadać całą sprawę. Na swoim profilu na Facebooku znany biznesmen umieścił zdjęcie osób, które zostały ranne podczas wczorajszej interwencji policji. Jak podaje TVP Info, funkcjonariusze użyli broni z gumowymi kulami.