WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Rasista zaatakował 11-letniego chłopca w Przemyślu! „Wypier… czarnuchu”, „zaje… cię!"

Rasista zaatakował 11-letniego chłopca w Przemyślu! „Wypier… czarnuchu”, „zaje… cię!"

13.08.2016, godz. 11:29
Policja
Policja foto: EAST NEWS

W Przemyślu doszło w czwartek do rasistowskiego ataku na placu zabaw. Nieznany mężczyzna podszedł do 11-letniego czarnoskórego chłopca i zaczął go wyzywać oraz grozić. Policja poszukuje sprawcy ohydnego ataku.

Erupcja rasizmu i ksenofobii w Polsce znów daje o sobie znać! Tym razem do incydentu na tle rasowym doszło w Przemyślu. W czwartek 11 sierpnia około 18:30 doszło do niezbyt przyjemnej sytuacji. Dorosły mężczyzna podszedł do grupki bawiących się dzieci i werbalnie zaatakował czarnoskórego chłopca. Matka dziecka zgłosiła sprawę na policję. – W trakcie zabawy dzieci, 11-letni chłopiec był ofiarą rasistowskiego ataku. Chłopiec był wyzywany rasistowskimi słowami, kierowano wobec niego również groźby karalne. Sprawcą był prawdopodobnie jeden z rodziców dzieci bawiących się na placu zabaw – mówi Marta Fac z przemyskiej policji dla serwisu Rzeszów News.pl.

Agresor podszedł do dziecka i zaczął krzyczeć rasistowskie hasła nie przebierając w słowach. - "Wypier… czarnuchu”,  „zaje… i doje… cię” - relacjonuje matka chłopca. – Na kolor skóry chłopca żadne inne dziecko bawiące się z 11-latkiem nie zwracało jakiejkolwiek uwagi – dodaje Marta Fac. Policja bada sprawę. Przesłuchuje świadków zdarzenia. 32-letnia matka dziecka na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii. Do rodzinnego Przemyśla przyjechała po latach pobytu na emigracji.

Policja uczula na co raz częstsze w naszym kraju rasistowskie ataki. – Czasami ofiarami takich przestępstw padają dzieci, które są bezradne i bezbronne. Nie bądźmy obojętni na przejawy rasizmu – informują policjanci.

Zobacz: Omenaa Mensah o Polakach: "Tolerujemy ludzi o innej narodowości pod warunkiem, że nie będą żyć w Polsce"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: