WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Śmierć Ewy Tylman. Akt w sprawie Adama Z. TRAFIŁ do sądu

Śmierć Ewy Tylman. Akt w sprawie Adama Z. TRAFIŁ do sądu

10.11.2016, godz. 18:54
Ewa Tylman
foto: Archiwum

W czwartek do sądu w Poznaniu trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci Ewy Tylman - podała "Gazeta Wyborcza". W akcie został zawarty zarzut, który jakiś czas temu postawiono Adamowi Z. - zabójstwa z zamiarem ewentualnym. O zakończeniu śledztwa i szczegółach aktu oskarżenia prokuratura ma poinformować w poniedziałek.

Podejrzanym o zabójstwo jest Adam Z., który od prawie roku przebywa w areszcie śledczym. Prokuratura jakiś czas temu postawiła mu zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. W czwartek do sądu w Poznaniu, który zajmuje się tą sprawą,  trafił akt oskarżenia dotyczący śmierci Ewy Tylman. W akcie tym znalazł się zarzut, który postanowiono Adamowi Z.  Jakiś czas temu adwokat rodziny tragicznie zmarłej 26-latki ocenił, że proces w sprawie Adama Z. może potrwać nawet dwa lata. Mimo że proces będzie miał charakter poszlakowy, mecenas sądzi, że skazanie kolegi Ewy Tylman jest bardzo możliwe. - Wiemy, że to nie było przypadkowe utonięcie albo samobójstwo. Są na to dowody- głównie monitoring i zeznania świadków - podkreślił prawnik.

Prokuratura uważa, że ofiara pokłóciła się z kolegą, który zepchnął ją z wysokiej skarpy, a potem nieprzytomną przeciągnął na brzeg i wepchnął do rzeki. Prawną konstrukcję zarzutu (zabójstwo z zamiarem ewentualnym) wytłumaczono słowami: - Godził się, że wskutek panujących warunków atmosferycznych nastąpi jej zgon. Grozi za to dożywocie, a jedyna różnica polega na tym, że sprawca nie chce nikogo zabić, ale powinien liczyć się z tym, że swoim zachowaniem może doprowadzić do śmierci.

Taką wersję miał przedstawić policjantom sam oskarżony. Rozmowa ta jednak nie było prokotokołowana, zaś później wszystkiemu zaprzeczył i do dziś nie przyznaje się do winy. Jak wynika z ustaleń "GW" zeznania policjantów nadal pozostają najmocniejszym dowodem prokuratury.

Zamknięcie śledztwa oznacza ponadto, że prokuratura nie uwzględniła wniosku pełnomocnika rodziny Ewy Tylman, który chciał, by przyczynę jej śmierci zbadali eksperci z renomowanego Instytutu Ekspertyz Sądowym im. Jana Sehna w Krakowie. Wcześniej medykom sądowym z Poznania nie udało się wskazać przyczyny śmierci (odnalezione ciało było w stanie znacznego rozkładu).

Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada. Jej zwłoki udało się odnaleźć 25 lipca w Warcie na wysokości miejscowości Czerwonak. Pogrzeb Ewy Tylman odbył się w sierpniu, w Koninie.

Zobacz: Nowy pomysł na zbadanie ciała Ewy Tylman. Będzie przełom w śledztwie?

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: