WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Sportowa niedziela po prawej stronie Wisły

Sportowa niedziela po prawej stronie Wisły

26.08.2016, godz. 00:00
Warszawa, Praga
foto: SHUTTERSTOCK

Memoriał Kamili Skolimowskiej i trzecia edycja Półmaratonu Praskiego to dwie duże imprezy sportowe, które odbędą się w niedzielę 28 sierpnia na Pradze.

Gwiazdami Memoriału Kamili Skolimowskiej będą m.in. Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. 28 sierpnia o godz. 16.30 rozpoczną się lekkoatletyczne zmagania w siedmiu dyscyplinach. Oprócz rywalizacji kobiet i mężczyzn w zmaganiach udział wezmą zawodnicy niepełnosprawni. Będzie to także okazja do oficjalnego powitania medalistów Igrzysk Olimpijskich z Rio oraz pożegnania paraolimpijczyków, którzy będą w przededniu wylotu do Ameryki Południowej. Siódma edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej będzie całkowicie bezpłatna dla kibiców, a na trybunach PGE Narodowego będzie mogło zasiąść nawet 30 tys. fanów królowej sportu.

Przed południem Pragę opanują biegacze BMW Półmaratonu Praskiego. Na trasę półmaratonu wyruszy nawet osiem tysięcy zawodników. Sportowcy pobiegną m.in. ulicami Kamionka, Saskiej Kępy i Gocławia. Z przebiegiem oraz animacją trasy można zapoznać się tutaj. Rywalizacji na dystansie 21,097 km towarzyszył będzie bieg na pięć kilometrów. Sportowcy na obu dystansach rozpoczną zmagania o godz. 8.30. Uczestnicy biegu wystartują w niedzielę z al. Zielenieckiej o godz. 8.30. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Grochowska (jezdnia w kierunku Grochowa, dla samochodów utrzymany będzie ruch na jednym pasie), Rondo Wiatraczna, al. J. Waszyngtona (jezdnia w kierunku centrum, ale pomiędzy Rondem J. Waszyngtona a ul. Saską zamknięta będzie również jezdnia w przeciwnym kierunku), Rondo J. Waszyngtona, Francuska, Zwycięzców, Saska, Egipska, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama, W. Umińskiego, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. A.E. Fieldorfa „Nila", Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości skrzyżowania z ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Wawra), Wybrzeże Szczecińskie, Zamoście, Sokola, J. Zamoyskiego, Sprzeczna, Targowa, J. Zamoyskiego (jezdnie w kierunku Grochowa), al. Zieleniecka do mety w Parku Skaryszewskim.

Ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane od godz. 7.45. Ostatni biegacze powinni dotrzeć na metę ok. godz. 10.15. Cała impreza zakończy się o godz. 15.30. Już na kilka godzin przed rozpoczęciem biegów wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i w układzie linii komunikacyjnych. Na czas imprezy wyłączone z ruchu będą m.in. ulice: al. Zieleniecka, Grochowska, al. J. Waszyngtona, Francuska, gen. T. Bora-Komorowskiego, Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie. Od soboty 27 sierpnia od godz. 18 do niedzieli do godz. 13.30 zamknięta będzie al. Zieleniecka.

Półmaratonowi będzie towarzyszył bieg 4F Piątka Praska. Jego uczestnicy wystartują o godz. 8.30 z al. Zielenieckiej i pobiegną ulicami: Grochowska, Rondo Wiatraczna, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa do mety w Parku Skaryszewskim, gdzie powinni dobiec ok. godz. 9.30.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: