WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska ZABÓJCA Piotr wyznaje: Poderżnąłem im gardła, aby mieć pewność, że nie żyją

ZABÓJCA Piotr wyznaje: Poderżnąłem im gardła, aby mieć pewność, że nie żyją

26.07.2016, godz. 05:00
Poderżnąłem im gardła by mieć pewność, że nie żyją
foto:

Nie zadrżała mu ręka. Piotr C. (27 l.) z Lublina robił sobie kanapki w kuchni i poprosił wuja Krzysztofa S. (+46 l.) o pieniądze na alkohol. Gdy ten odmówił, zaszlachtował go nożem. Później zjadł w pokoju kolację i w podobny sposób zabił ciotkę Małgorzatę P. (+48 l.). - Oskarżony dorzynał swoje ofiary - mówił sędzia, uzasadniając wyrok 25 lat więzienia dla mordercy.

Piotr C., piekarz z zawodu, od pewnego czasu mieszkał u wujostwa. Feralnego dnia w listopadzie ub.r. pił od rana. - Byłem wypity, ale chciałem jeszcze - opowiadał policjantom. Wieczorem robił sobie kanapki w kuchni, kiedy wszedł tam wuj. Zażądał od niego 100 zł na alkohol. Ten odmówił. - Zdenerwowałem się i uderzyłem go nożem w szyję - opisywał podczas śledztwa. Ostrze przecięło tętnicę szyjną, Krzysztof S. upadł na podłogę. - Jak tak leżał na podłodze, to podciąłem mu jeszcze gardło, bo się ruszał - dodał morderca.

Potem jak gdyby nigdy nic poszedł do pokoju zjeść kolację. Małgorzata P. spała. Kiedy się przebudziła, chciała wejść do kuchni. Więc ją także dźgnął nożem w szyję. - Była cała we krwi. Wziąłem taki nóż z ząbkami. Pociąłem jej szyję, chciałem być pewny, że nie będzie żyła - opowiadał śledczym, kiedy tydzień później sam oddał się w ręce policji.

Teraz stanął przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Rozprawa trwała godzinę. Sąd wymierzył mu karę 25 lat więzienia. - Oskarżony dorzynał swoje ofiary. Nawet nie próbował udzielać im pomocy - uzasadniał wyrok sędzia Mirosław Styk, przyznając, że orzekając w tej sprawie, brał pod uwagę dożywocie. - Sąd wziął pod uwagę, że oskarżony przyznał się do winy, przeprosił krewnych ofiar i wyraził skruchę. - To sprawiedliwa kara dla takiego człowieka jak ja - powiedział na koniec Piotr C. pozbawionym emocji głosem.

Zobacz: Zamach w Nicei. Kiedy odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłych Polek?

Źródło: RUPTLY/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: