WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Będzie III wojna światowa? USA ZAATAKUJĄ Chiny i Rosję?!

Będzie III wojna światowa? USA ZAATAKUJĄ Chiny i Rosję?!

14.10.2016, godz. 13:01
III wojna światowa zacznie się na Krymie?
foto: AFP/EAST NEWS

Świat po raz kolejny stanął w obliczu III wojny światowej! A wszystko przez chińsko-rosyjskie manewry wojskowe, które pozwolą obu państwom odpowiedzieć na ewentualny atak nuklearny ze strony USA. Rozmowy Rosja-Chiny to odpowiedź na rozmieszczenie w Korei Południowej amerykańskiego systemu anybalistycznego (THAAD).

Świat po raz kolejny wstrzymuje oddech przed możliwością wybuchu III wojny światowej. Wszystko przez rozmowy, które prowadzą przedstawiciele Chin i Rosji. Oba państwa twierdzą, że rozmieszczenie na terytorium Korei Południowej amerykańskiego systemu antybalistycznego (THAAD) to prowokacja ze strony USA. - Iluzja nietykalności i bezkarności ukryta pod płaszczykiem obrony przeciwrakietowej będzie zachęcała Waszyngton do kroków mających rozwiązywać globalne i regionalne konflikty. Może prowadzić do obniżenia kryteriów upoważniających do użycia broni jądrowej służącej do udaremnienia działania przeciwnika - ocenił rosyjski generał Wiktor Poznikir.

Czytaj: Będzie III wojna światowa?! Rosja zawiesza porozumienie z USA

W ostatnim czasie doszło do ochłodzenia stosunków rosyjsko-amerykańskich. Wszystko przez zerwanie umowy o utylizacji plutonu przez rosyjską stronę. Od kilku miesięcy trwa też spór o to, jak powinna wygladać walka z Państwem Islamskim i interwencja w Syrii. Istotne jest także to, że oba kraje chcą już wkrótce wprowadzić nowe plany nuklearne. Czy coraz bardziej napięte relacje USA-Rosja mogą doprowadzić wybuchu III wojny światowej?!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: