WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat JUTRO wybory prezydenckie w USA! Trump czy Clinton? Sprawdź najważniejsze HAKI na każdego z kandydatów

JUTRO wybory prezydenckie w USA! Trump czy Clinton? Sprawdź najważniejsze HAKI na każdego z kandydatów

07.11.2016, godz. 12:55
Hillary Clinton i Donald Trump
foto: AP

To już jutro! Po burzliwej, pełnej nieoczekiwanej zwrotów akcji kampanii wyborczej, Amerykanie wybiorą nowego prezydenta. Szanse Hillary Clinton i Donalda Trumpa są podobne. Wojna na haki trwa do samego końca!

To już jutro! Po burzliwej, pełnej nieoczekiwanej zwrotów akcji kampanii wyborczej, Amerykanie wybiorą nowego prezydenta. Jak wskazują ostatnie sondaże, Hillary Clinton (69 l.) ma większe szanse na Biały Dom niż Donald Trump (70 l.). Ale według opublikowanego wczoraj badania BBC, które podsumowało wszystkie sondaże, kandydatka demokratów ma tylko jeden punkt procentowy przewagi! Popiera ją 45 proc. wyborców, a Trumpa 44 proc. Z kolei według ABC i Washington Post liczby te wynoszą 48 proc. i 43 proc. Emocje podsycało FBI, wznawiając śledztwo w sprawie mejli Clinton, a potem w ostatniej chwili decydując o nie stawianiu jej zarzutów. Nie brakło też skandali z udziałem Trumpa. Wojna na haki trwała do samego końca!

ZOBACZ TEŻ: Trzecia i ostatnia debata Clinton-Trump [RELACJA NA ŻYWO]

Hillary Clinton (69 l.)

* Jako sekretarz stanu przechowywała służbowe mejle na prywatnym serwerze, co stwarzało niebezpieczeństwo wykradzenia tajnych informacji przez obce służby. Ostatecznie FBI nie postawiło jej zarzutów.

* Oskarżenia o nieprawidłowości w Fundacji Clintonów, m.in. w kontekście ułaskawienia przez Billa Clintona aferzysty Maca Richa. Przyjmowanie datków bez informowania Departamentu Stanu - Clinton przyznała, że tak było w przypadku miliona dolarów od bogaczy z Kataru.

* Podczas kampanii przypominano seksualne skandale z udziałem Billa Clintona: liczne kochanki, domniemanego nieślubnego syna i znajomość ze skazanym za seks z nieletnimi dziewczętami bogaczem Jeffreyem Epsteinem.

Donald Trump (70 l.)

* W październiku kilka kobiet oskarżyło Trumpa o napaści seksualne. Wypłynęła też taśma z wulgarnymi przechwałkami polityka, chwalącego się, że „Kobiety pozwalają na wszystko, możesz je złapać za ci… a one się na to zgodzą”

* Świadkowie przytaczali rasistowskie słowa Trumpa o czarnoskórych. Gdy Ku Klux Klan udzielił mu poparcia, zwlekał z odrzuceniem go. Twierdził, że rzekomo nie wie, czym jest KKK i głoszona przez nią „supremacja białych”, więc nie potępia tej organizacji.

* Przez 18 lat Trump nie płacił federalnego podatku dochodowego. Najpierw nie chciał ujawnić zeznań podatkowych, potem tłumaczył, że nie płacenie było legalne, bo dzieki prawu korzystnemu dla najbogatszych odpisał od podatku straty.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: