WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Kim jest Donald Trump? Sylwetka NOWEGO PREZYDENTA USA

Kim jest Donald Trump? Sylwetka NOWEGO PREZYDENTA USA

09.11.2016, godz. 11:39
Donald Trump
Donald Trump foto: AP

Donald Trump został kolejnym, 45. prezydentem USA, największego mocarstwa. Oczy całego świata zwrócone są na USA. Kim jest Donald Trump, który wygrał wybory prezydenckie w USA? Co o nim wiemy?

Donald Trump został wybrany na prezydenta USA. Trump urodził się 14 czerwca 1946 roku w Nowym Jorku jako syn właściciela firmy budowlanej. Do tej pory nie był związany z polityką. Trump to amerykański przedsiębiorca, na którego koncie są miliony dolarów. Donald Trump to biznesmen, który ukończył Wharton School of Business na Uniwersytecie Pensylwanii. A po skończeniu studiów zaczął pracować w firmie ojca. Szybko przejął firmę, stawiającą bloki, od ojca. W latach 80. Trump zaczął inwestować w kasyna. Ma pola golfowe, a kiedyś chciał nawet wprowadzić własne linie lotnicze. Donald Trump nie tylko radzi sobie w biznesie, ale i w show biznesie. W 2003 w telewizji pojawił się jego program "Czeladnicy", w którym ludzie rywalizowali ze sobą o miejsce w firmie Trumpa. Trump był też organizatorem konkursów piękności: Miss Uniwersum, Miss USA i Miss Nastolatek USA. Jako celebryta ma też swoją gwiazdę w Alei Sław w Hollywood.

Zobacz: Donald Trump MAJĄTEK. Bajeczna fortuna prezydenta USA

Donald Trump obecnie ma trzecią żonę i w sumie ośmioro dzieci. Pierwszą żoną była Ivana Zelníčkova (ma z nią dwóch synów Erica i Donalda oraz córkę Ivankę), drugą żoną Marla Maples (z tego związku ma córkę Tiffany), a trzecia to Melania Knavs (ma z nią 10-letniego syna Barrona).

Czytaj: Donald Trump RODZINA. Pięcioro dzieci, żona Melania [ZDJĘCIA]

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: