WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat KOLEJNA masakra w Bawarii! MSW Bawarii: Syryjczyk złożył przysięgę ISIS

KOLEJNA masakra w Bawarii! MSW Bawarii: Syryjczyk złożył przysięgę ISIS

25.07.2016, godz. 16:16
Atak terrorystyczny w Bawarii! 17-letni uchodźca porąbał pasażerów pociągu SIEKIERĄ!
foto: AP

Czyżby w Niemczech zaczynało być tak niebezpiecznie, jak w Syrii czy w Iraku?! W Bawarii doszło do kolejnego ataku terrorystycznego! 27-letni Syryjczyk zdetonował bombę w tłumie ludzi przed winiarnią w Ansbach. 12 osób zostało poważnie rannych. Już wiadomo, że był związany z ISIS. Powiadomił o tym szef MSW Bawarii, jak powiedział napastnik złożył przysięgę wierności Państwu Islamskiemu. Potwierdzili to dżihadyści: zamachowiec z Ansbach był jednym z naszych żołnierzy.

To już kolejny atak terrorystyczny w Europie w ciągu ostatnich dni! Tym razem szaleniec wysadził się w powietrze tuż przed wejściem na teren festiwalu muzycznego w Ansbach. Do tragedii doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. 27-latkowi z Syrii, któremu odmówiono azylu w Niemczech, groziła deportacja do Bułgarii, skąd dostał się wcześniej do Bawarii. Z deportacji jednak zrezygnowano, bo mężczyzna miał depresję. Sfrustrowany próbował kilkukrotnie popełnić samobójstwo. W końcu zdecydował się zabić też niewinnych ludzi.

ZOBACZ TEŻ:

Chciał dostać się na koncert, gdzie bawiło się 2,5 tysiąca ludzi, bez biletu, ale nie udało mu się to. Wtedy zdetonował ukrytą w plecaku bombę przed winiarnią. 12 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko. Zginął tylko zamachowiec.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: