WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat PAKISTAN: Katastrofa samolotu. WSZYSCY pasażerowie NIE ŻYJĄ

PAKISTAN: Katastrofa samolotu. WSZYSCY pasażerowie NIE ŻYJĄ

20.04.2012, godz. 18:33
Wypadek Boeinga w Pakistanie
foto:

Katastrofa lotnicza w Pakistanie - w piątek rozbił się Boening 737-200. Samolot przewoził 131 osób, prawdopodobnie nikt nie przeżył. Ofiarami katastrofy są także osoby nie będące pasażerami.

Samolot Boening 737-200 należał do pakistańskich linii Bhoja Air i przewoził 131 osób z Karaczi do Islambadu. Na pokładzie było 122 pasażerów oraz 9 członków załogi. Prawdopodobnie nikt nie przeżył, a liczbę ofiar zwiększają osoby znajdujące się na ziemi podczas katastrofy.

Samolot rozbił się w pobliżu portu lotniczego Benazir Bhutto w Islambadzie. Przyczyną katastrofy była zła pogoda - samolot podchodził do lądowania podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Deeba Shehnaz, rzeczniczka służby ratowniczej 1122, powiedziała, że wśród pasażerów samolotu nie przeżył nikt. Podała także do informacji publicznej, że samolot spadł na wioskę, wśród mieszkańców także są ofiary. Wstępnie oszacowała, że w miejscu tragedii porozrzucane są szczątki około 150 osób.

Bhoja Air, linia lotnicza, która obsługiwała samolot, powstała około w 1993 roku. W 2000 roku została zamknięta z powodu problemów finansowych. W marcu tego roku Bhoja Air ponownie wznowiła działalność.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: