WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Pierwszy wywiad Trumpa. Prezydent zapowiada zmianę strategii wojskowej

Pierwszy wywiad Trumpa. Prezydent zapowiada zmianę strategii wojskowej

12.11.2016, godz. 08:21
Donald Trump
foto: EAST NEWS

Donald Trump udzielił pierwszego wywiadu po ogłoszeniu wyborów w USA. Nowy Prezydent Stanów Zjednoczonych w rozmowie z Wall Street Journal zapowiedział zmianę strategii wojskowej amerykańskiej armii. Co to oznacza?

Donald Trump pierwszego od ogłoszenia wyników wyborów wywiadu udzielił w Wall Streen Journal. Nowy prezydent USA zapowiedział zmianę strategii wojskowej Stanów Zjednoczonych w Syrii. Trump nie przedstawił jeszcze szczegółów tej strategii, zasugerował jednak możliwość odejścia od polityki wspierania umiarkowanej syryjskiej opozycji. Przy okazji prezydent elekt dał do zrozumienia, że jego priorytetem będzie walka z ISIS, ale już niekoniecznie odsunięcie od władzy prezydenta Baszara Asada. Uzasadnił to tym, że atakowanie wojsk syryjskiego dyktatora kończy się walką z Rosją i Syrią.

Donald Trump chwali się "pięknym listem" od Putina

W pierwszym wywiadzie Donald Trump pochwalił się "pięknym listem", który otrzymał od Władimira Putina. Miliarder zapowiedział, że już niedługo porozmawia z prezydentem Rosji telefonicznie. Nowy prezydent USA poinformował również, że odezwała się do niego większość światowych przywódców, ale nie rozmawiał jeszcze z prezydentem Chin.

ZOBACZ: Donald Trump na spotkaniu z liderem większości w Senacie: Imigracja, służba zdrowia i rynek pracy na pierwszy ogień

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: