WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Potężna EKSPLOZJA w Nowym Jorku. W mieście jest Andrzej Duda [WIDEO]

Potężna EKSPLOZJA w Nowym Jorku. W mieście jest Andrzej Duda [WIDEO]

18.09.2016, godz. 10:57

Andrzej Duda obecnie przebywa w Nowym Jorku, gdzie będzie się odbywać 71. sesja ogólna ONZ. Jak ustaliło TVP Info, prezydent przebywa w hotelu, który znajduje się 20 przecznic od miejsca wybuchu. Wiadomo, że w wyniku eksplozji rannych zostało 29 osób.

Do eksplozji w Nowym Jorku doszło w dzielnicy Chelsea, około godziny 3 w nocy. Jak podaje CNN, ładunek wybuchowy eksplodował w koszu na śmieci, a siła wybuchu była tak wielka, że popękały szyby w okolicznych domach. Wiadomo, że 29 osób jest rannych, ale ich życie nie jest zagrożone. Jak powiedział burmistrz Nowego Jorku, wybuch z pewnością był zaplanowany, ale na razie nie wiadomo, kto mógł go zorganizować. Cały czas na miejscu pracuje nowojorska policja. Konstrukcja bomby może wskazywać, że był to atak terrostyczny charakterystyczny dla bojówek z Iraku i Afganistanu.

Jak podaje TVP Info, w Nowym Jorku przebywa obecnie Andrzej Duda, który ma zamiar wziąć udział w 71. sesji ogólnej ONZ. Hotel prezydenta znajduje się 20 przecznic od miejsca wybuchu. W Nowym Jorku przebywają też inni przywódcy państw.

Czytaj: Potężny WYBUCH w Nowym Jorku! Co najmniej 29 osób rannych [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: