WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Seria ataków na AMERYKĘ! Tajemnicza eksplozja na Manhattanie! 29 rannych

Seria ataków na AMERYKĘ! Tajemnicza eksplozja na Manhattanie! 29 rannych

18.09.2016, godz. 13:14
Strażacy w Nowym Jorku
foto: EAST NEWS

Seria zamachów w USA! W nocy z soboty na niedzielę Manhattanem wstrząsnęła eksplozja. 29 osób zostało rannych. W Minnesocie islamista ranił nożem osiem osób. Niewielka bomba eksplodowała też we New Jersey.

Na Amerykę znów padł blady strach. Po raz pierwszy od 11 września 2001 roku zamachowcy wzięli na celownik Nowy Jork. Była godzina 21 w sobotę, a więc 3 w nocy czasu polskiego, gdy dzielnicą Chelsea na Manhattanie wstrząsnął wybuch. Jedni uciekali w panice, inni ratowali rannych. W budynkach szyby wylatywały z okien, świadkowie mówią o koziołkujących autach i trzęsących się domach. Cudem nikt nie zginął. 29 osób jest rannych, jedna w stanie krytycznym.

ZOBACZ TEŻ: Silny wybuch w Nowym Jorku! 29 osób rannych! [WIDEO]

Policja znalazła resztki bomby z szybkowaru. Obok leżała kartka. Jeszcze nie wiadomo, czy to list zamachowca. W pobliżu odkryto drugi ładunek, który nie eksplodował. Policja jest pewna, że był to był zaplanowany atak. Nie wiadomo, kto za nim stoi. Tymczasem w Minnesocie mężczyzna krzyczący o Allahu ranił nożem osiem osób. Został zastrzelony przez policję. Z kolei w New Jersey tuż przed imprezą sportową wybuchł mały, amatorski ładunek, ale nikt nie został ranny.

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: