WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Strzelanina w centrum handlowym w Monachium! Ważne informacje dla Polaków

Strzelanina w centrum handlowym w Monachium! Ważne informacje dla Polaków

22.07.2016, godz. 22:14
zamach w Monachium
zamach w Monachium foto:

Monachium to kolejne miasto, które wzięli sobie za cel terroryści! W piątek zaatakowali centrum handlowe. Według policji od strzałów z pistoletów i karabinów maszynowych zginęło co najmniej sześć osób. W niemieckim mieście zapanował chaos i panika.

Stan nadzwyczajny w Monachium! Tuż przed godz. 18, kiedy to tłumy ruszają na weekendowe zakupy, terroryści brutalnie zaczęli strzelać do klientów galerii handlowej Olimpia. Przed centrum otworzyli ogień z długiej broni do niewinnych ludzi. Następnie wkroczyli w głąb galerii. Niemieckie media informują nawet o kilkunastu zabitych. Kiedy zamykaliśmy to wydanie służby potwierdzały śmierć 6 osób i informację o wielu rannych. Do szpitali wezwano wszystkich lekarzy i pielęgniarki. W mieście zapanował chaos. Jak podaje policja, co najmniej trzem uzbrojonym po zęby terrorystom udało się uciec. Istniało ogromne prawdopodobieństwo, że zamachowcy zaatakują w innym miejscu. Niemal natychmiast cała komunikacja miejska stanęła, kierowcy autobusów opuścić pojazdy. Ewakuowano stacje metra i główny dworzec kolejowy. Policja zamknęła centrum Monachium i wszystkie drogi dojazdowe do miasta. Zaczęło się nerwowe poszukiwanie sprawców tego tragicznego ataku. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że mogli to być niemieccy narodowcy, którzy chcieli zabić obcokrajowców lub obywatele Niemiec zaangażowani w terrorystyczne działania Państwa Islamskiego. Niewykluczone, że jeden z zamachowców mógł popełnić samobójstwo. łużby zapelowały do mieszkańców zaatakowanego miasta o pozostanie w domach i śledzenie na bieżąco informacji płynących od służb.

Pod tym numerem można uzyskiwać informacje o krewnych: 49 800 7766350. - Dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ zaznaczył, że monachijska policja prowadzi aktualnie akcję mającą na celu ujęcie sprawcy lub sprawców zamachu. Dodał, że na terenie Monachium został wprowadzony stan alarmowy; został wstrzymany ruch autobusowy, metra i pociągów w centrum miasta. Sobczak poinformował, że na stałe w Monachium mieszka kilkanaście tysięcy obywateli polskich - czytamy na stronie MSZ.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: