WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat SZOK! Część turystów z Polski wyleciała dziś rano do Turcji!

SZOK! Część turystów z Polski wyleciała dziś rano do Turcji!

16.07.2016, godz. 13:59
samolot lotnisko
foto: SHUTTERSTOCK

Po zamachu stanu w Turcji kraj ten nie jest bezpiecznym miejscem, by spędzać w nim wakacje. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje, by Polacy powstrzymali się przed wylotem do Turcji. Część z nich postanowiła jednak nie rezygnować z wakacji i dziś rano wyleciała z Lotniska Pyrzowice do miejscowości Antalya.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało do wszystkich Polaków, żeby zrezygnowali z wyjazdów wakacyjnych do Turcji. Kraj ten nie jest w obecnej sytuacji miejscem, w którym turyści mogą bezpiecznie spędzać urlop. Niestety, nie wszyscy zrezygnowali ze swoich planów i dziś rano część polskich turystów wyleciała do miejscowości Antalya. – Nie mamy wieści, aby strefa powietrzna w Turcji była zamknięta. Pierwszy samolot przywiózł Polaków i wystartował do Antalya o g. 8.00. Nie wszyscy jednak zdecydowali się na podróż. Poleciało 183 pasażerów, 95 osób zrezygnowało - powiedział Cezary Orzech, rzecznik Lotniska - Katowice-Pyrzowice, w rozmowie z Faktem24.

Fakt podkreśla jednak, że kolejny lot, który był zaplanowany na godzinę 13.00 co prawda odbył się zgodnie z planem, ale samolot leciał pusty. Tym razem wszyscy turyści zrezygnowali z podróży.

Zobacz: Zamach stanu w Turcji. NOWE FAKTY. Kraj był na granicy wojny domowej

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: