WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Tak Polacy z Reutlingen upamiętnili zamordowaną rodaczkę

Tak Polacy z Reutlingen upamiętnili zamordowaną rodaczkę

25.07.2016, godz. 16:06
Tak Polacy z Reutlingen upamiętnili zamordowana rodaczkę
foto: Facebook

Niedzielny atak w niemieckim Reutlingen na ciężarną Polkę wstrząsną całą Polską! Kobieta została zamordowana przez 21-letniego Syryjczyka. W miejscu, w którym doszło do tragedii, przed knajpką serwującą kebaby, Polacy mieszkający w mieście uczcili pamięć ofiary. Składają kwiaty, ustawiają znicze.

Do zbrodni doszło w niedzielę przed 17.00. 45-letnia Polką zaczęła kłócić się z  21-letnim syryjskim uchodźcą, według nieoficjalnych doniesień byli parą. Wtedy mężczyzna zaatakował ją maczetą w głowę! To był śmiertelny cios. Napastnik zaatakował jeszcze kilka osób, a dzięki jednemu ze świadków został schwytany, bo obserwujący zdarzenie mężczyzna potrącił go samochodem. Młody Syryjczyk był znany policji, miał na swoim koncie drobne przestępstwa.

Polacy pamiętają o zabitej Polce

W mieście Reutlingen jest wielu Polaków, to właśnie oni uczcili pamieć zabitej rodaczki. W miejscu morderstwa składają kwiaty, zapalają znicze. Pojawiła się tam nawet polska flaga przepasana żałobnym kirem. Ludzie chcą się zjednoczyć i pamiętać o zmarłej. W najbliższą sobotę chcą zorganizować marsz. Do akcji zwołują się na Facebooku.

Sprawdź: Polka w ciąży zginęła od ciosów maczetą. Kim była?

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: