WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Burkini WRACA! Śmierć waznego terrorysty. Kim Dzong Un zabija

Wydarzenia na świecie. Burkini WRACA! Śmierć waznego terrorysty. Kim Dzong Un zabija

31.08.2016, godz. 12:15
Rzecznik prasowy Państwa Islamskiego został przywódcą ISIS?
Abu Mohammad al-Adnani foto: Archiwum

W Francji unieważniono zakaz noszenia burkini na plaży. Terrorysta odpowiedzialny za zamachy w Europie nie żyje. Kim Dzong Un skazał na śmierć dwóch ważnych urzędników - powody egzekucji szokują.

Burkini wraca (Francja)

Muzułmanki nie mogą kapać się w burkini, bo Francja to państwo świeckie – takie prawo wprowadzono niedawno najpierw w Cannes, a potem wielu innych francuskich kurortach. Kobiety ubrane w islamskie stroje dostawały mandaty i były wypraszane z plaż. Ostatecznie po protestach środowisk muzułmańskich i obrońców praw człowieka Rada Stanu zniosła te zakazy. Teraz we Francji można bezkarnie kąpać się w burkini.

ZOBACZ TEŻ: ZAKAZ kąpieli w muzułmańskich strojach. Stop islamizacji Cannes!

Śmierć al-Adnaniego (Syria)

Islamista odpowiedzialny za zamachy w Europie nie żyje! Państwo Islamskie potwierdziło śmierć Abu Mohammeda al-Adnaniego (+39 l.). Zginął w prowincji Aleppo podczas amerykańskich nalotów. Al-Adnani był rzecznikiem ISIS, a od paru miesięcy odpowiadał też za zagraniczne działania terrorystów. Obok Abu Bakr al-Baghdadiego (45 l.) bywał uważany za najważniejszego człowieka w Państwie Islamskim. To on swoim przemówieniem podsunął sprawcy ataku w Nicei pomysł na rozjeżdżanie ludzi ciężarówką. Zginęło wtedy 86 osób.

Kim zabija (Korea Północna)

W państwie Kim Dzong Una (32 l.) nikt nie zna dnia ani godziny. Tyran skazuje na śmierć nawet najbliższych krewnych i współpracowników – za najmniejsze przewinienie. Tym razem kazał rozstrzelać dwóch wysoko postawionych urzędników. Pierwszy z nich, Ri Yong Jin, naraził się tym, że… uciął sobie drzemkę podczas przemówienia Kima. Z kolei Hwang Min ośmielił się przedstawić tyranowi własny pomysł na nowe przepisy, a przecież monopol na pomysły ma Kim.

Źródło: STORYFUL/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: