WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Wydarzenia na świecie. Zamach na tureckie wesele. Calais prosi o pomoc wojskową. Kary dla golasów

Wydarzenia na świecie. Zamach na tureckie wesele. Calais prosi o pomoc wojskową. Kary dla golasów

21.08.2016, godz. 12:22
obozy migrantów Calais Dunkierka
obozy migrantów Calais Dunkierka ataki na TIRy foto: YouTube

Mer Calais błaga władze Francji o pomoc wojska w walce z ataki uchodźców na samochody. Krwawy zamach na wesele w Turcji. W Chorwacji wprowadzono kary dla golasów.

Zamach na weselu (Turcja)

Krwawy zamach na wesele! W nocy z soboty na niedzielę na ulicy Gaziantep niedaleko granicy z Syrią eksplodowała bomba, prawdopodobnie zdetonowana przez terrorystę samobójcę. Do wybuchu doszło, gdy goście weselni wyszli na dwór. Zginęło 50 osób, 94 zostały ranne. Większość ofiar to Kurdowie. O przeprowadzenie zamachu podejrzewane jest Państwo Islamskie.

Calais chce armii (Francja)

-Od ponad roku daremnie apelujemy do władz o pomoc wojskową! - ujawniła mer Calais, gdzie od miesięcy trwają ataki uchodźców na ciężarówki i auta osobowe. - Nasze siły porządkowe są już wyczerpane i jest ich za mało – mówi Natacha Bouchart. W Calais są dwa wielkie obozy, w których może przebywać nawet 7,5 tysiąca uchodźców.

ZOBACZ TEŻ: Wojna w Calais! Uchodźcy znów atakują ciężarówki

Kary dla golasów (Chorwacja)

We Francji mnożą się zakazy plażowania w strojach islamskich, a tymczasem Chorwacja zabrała się za karanie turystów, którzy są zbyt rozebrani! W Dubrowniku i Splicie zabroniono chodzenia po mieście w strojach na plażę. Za złamanie zakazu grozi mandat od straży miejskiej. Zdaniem władz przepis wprowadzono, bo golasy siały zgorszenie w muzeach i zabytkowych kościołach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: