Super Express» Wydarzenia» Kraj» Rodzice dzieci niepełnosprawnych spotkali się z premierem Donaldem Tuskiem. Rodzice niepełnosprawnych dzieci po spotkaniu z premierem

Rodzice dzieci niepełnosprawnych spotkali się z premierem Donaldem Tuskiem

We wtorek (20.09) odbyło się spotkanie przedstawicieli rodzin osób niepełnosprwnych z premierem. Głownym celem rozmów była walka o unzanie 24-godzinnej opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny za pracę, i co za tym idzie podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego dla rodziców rezygnujących z pracy do najniższej krajowej.

Niedawno informowaliśmy o proteście rodzin osób niepełnosprawnych przed siedzibą premiera. Manifest zaowocował wtorkowym spotkaniem z Donaldem Tuskiem. O możliwościach rozwiązania problemu dyskutowali również ministrowie: Bartosz Arłukowicz, Michał Boni. 

Rodziny osób niepełnosprawnych walczą już od kilku lat o podniesienie świadczenia pielęgnacyjnego do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia. Obecnie wspomiane świadczenie wynosi 520 zł - gdy rodzic nie pracuje, lecz opiekuje się chorym dzieckiem. 

Natomiast zasiłek przysługujący dzieciom i osobom powyżej 16. roku życia, jeżeli mają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, wynosi 153 zł. Wydaje się, że bardzo istotnym problemem, było błędę orzecznictwo stanu zdrowia niepełnosprawnych, ten sam zasiłek otrzymywały osoby okresowo niezdolne do funkcjonowania, jak i te ze stałym, cięzkim uszkodzeniem ciała. 

Politycy przyznali, że pomoc musi być wielosektorowa, obiecali poprawę dramatycznej sytuacji rodzin osób niepełnosprawnych. Po rozmowach wśród protestujących panował umiarkowany optymizm, pozostaje mieć nadzieję, że obietnice zostaną spełnione. 

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida