17-latka zginęła w majówkę. Kolega roztrzaskał auto na drzewie

2021-05-04 13:44 Rafał Mądry
17-latka zginęła w majówkę. Kolega roztrzaskał się na drzewie
Autor: Policja W wypadku Volkswagena Golfa zginęła 17-letnia mieszkanka gminy Lubawa

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło w poniedziałek 3 maja. Na drodze wojewódzkiej nr 541 na trasie Lidzbark-Kiełpiny (woj. warmińsko-mazurskie) 20-letni kierowca nie opanował Volkswagena Golfa i uderzył prawym bokiem pojazdu w przydrożne drzewo. Na miejscu zginęła 17-latka.

W dniu 3 maja doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Na trasie wiodącej z Lidzbarka do Kiełpin został roztrzaskany Volkswagen Golf III. Osobówką kierował 20-letni mieszkaniec gminy Lidzbark. Jak ustalili wstępnie mundurowi przybili na miejsce wypadku, młody mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i prawym bokiem pojazdu uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu. Ofiarą jest 17-letnia mieszkanka gminy Lubawa. Kierujący z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony przez zespół karetki pogotowia do szpitala zlokalizowanego w Działdowie. Od 20-latka pobrano krew do badań na zawartość alkoholu lub innych środków o podobnym działaniu. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

Przeczytaj również: Majówka 2021 na drogach. Plaga pijanych kierowców! Wstrząsające dane od policji

Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz kiedy warunki pogodowe na drodze są zmienne, byli czujni, rozważni i przede wszystkim przestrzegali przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Kierując samochodem zawsze należy być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze