25 ton fajerwerków przewoził bez zabezpieczenia! ITD zatrzymało transport wybuchowych ładunków

2020-01-19 10:52 Jan Guss-Gasiński
25 ton fajerwerków wiózł bez zabezpieczenia! ITD zatrzymało transport wybuchowych ładunków
Autor: GITD 25 ton fajerwerków wiózł bez zabezpieczenia! ITD zatrzymało transport wybuchowych ładunków

25 ton fajerwerków bez zabezpieczenia przewoził białoruski kierowca z Gdyni na Ukrainę. „Wybuchowy” transport został zatrzymany przez lubelskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego 16 stycznia na przejściu granicznym w Dorohusku. Od przedsiębiorcy pobrano kaucję na poczet grożącej mu wysokiej kary pieniężnej.

Ciężarówkę wypełnioną pudłami z wybuchową zawartością zatrzymali do kontroli inspektorzy ITD z Lublina na przejściu granicznym w Dorohusku w czwartek 16 stycznia. 25 ton wybuchowego towaru miało trafić z gdyńskiego portu na Ukrainę. Transport został wstrzymany, ponieważ pudła z petardami nie zostały właściwie zabezpieczone. Tak „wrażliwy” ładunek wymaga przepisowego mocowania, które chroni przed przypadkowym wybuchem podczas jazdy.

Sprawdź: Dacia Duster 4WD melduje się na służbie! Nowy radiowóz posłuży również poza asfaltem

W skontrolowanej ciężarówce kartony były poukładane bez jakiegokolwiek zabezpieczenia chroniącego przed przemieszczeniem. Pojazd nie został również właściwie oznakowany. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu właściwego zabezpieczenia ładunku i poprawnego oznakowania ciężarówki. Od przedsiębiorcy pobrano z kolei kaucję na poczet grożącej mu kary pieniężnej.

25 ton fajerwerków przewoził bez zabezpieczenia! ITD zatrzymało transport wybuchowych ładunków
Autor: GITD 25 ton fajerwerków przewoził bez zabezpieczenia! ITD zatrzymało transport wybuchowych ładunków