4 oznakowane i 4 bez barw. Nowe radiowozy dla policjantów z Lubelszczyzny - WIDEO, ZDJĘCIA

2020-11-25 15:51 Rafał Mądry

Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Funkcjonariusze otrzymali do dyspozycji 4 oznakowane SUV-y i 4 nieoznakowane hatchbacki. Zakup aut dofinansowany został przez jednostki samorządu terytorialnego województwa lubelskiego. Samochody mają wpłynąć na poprawę warunków służby policjantów oraz zwiększyć skuteczność działań.

Lubelska Policja otrzymała nowe samochody. Wśród zakupionych i przekazanych aut są 4 oznakowane SUV-y Hyundai Tucson i 4 auta kompaktowe hatchbacki Kia Ceed bez oznakowania. Auta w pełnym malowaniu z kogutami na dachach będą służyć do typowej pracy patrolowej na drodze, a auto nieoznakowane pomogą w realizacji zadań operacyjnych. Pozyskanie tego służącego policjantom na co dzień sprzętu było możliwe dzięki sfinansowaniu z Komendy Głównej Policji oraz współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną Policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Zobacz również: Niezłe przyspieszenie i duży patrolowy zasięg. Nowe elektryki dla Komendy Stołecznej Policji - ZDJĘCIA

Wkrótce służbowe pojazdy wyjadą na ulice lubelskiego garnizonu. Auta trafią do policjantów z powiatów: lubelskiego, janowskiego, lubartowskiego, opolskiego, parczewskiego i puławskiego, w tym po 2 nowe radiowozy trafi do mundurowych z Lublina i Lubartowa. Nowy tabor przełoży się na zwiększenie skuteczności prowadzonych działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Przypominamy, że w połowie października flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły nowoczesne i ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku elektryczne radiowozy Kia e-Niro (ZOBACZ TUTAJ). Do końca tego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji kolejne samochody służbowe, a to wszystko dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Nowe radiowozy dla policjantów z Lubelszczyzny
Najnowsze