American Cars Mania 2017 - zobacz najciekawsze auta ze zlotu!

2017-07-07 15:30

American Cars Mania to zlot połączony z prezentacją samochodów amerykańskich. Przez trzy dni publiczność zgromadzona w Miliczu mogła oglądać pojazdy zarówno klasyczne, jak i współczesne.

Wśród najciekawszych egzemplarzy na American Cars Mania można wymienić takie auta jak Buick Riviera 72, Chevrolet Impala 70, Chevrolet Mark IV z silnikiem o pojemności 7,6 litra, Dodge Charger 1970 o mocy 900 koni mechanicznych, Hummer w wersji H1, H2 oraz H3 czy Chrysler Windsor 59 wraz z Cadillakiem DeVille 78.

Zobacz też: Tak zmienił się Ford Mustang - zobacz lifting VI generacji

W sumie Milicz odwiedziło ponad pół tysiąca pojazdów. Nie zabrakło również legendarnych motocykli Harley – Davidson oraz Indian. Wagę ciężką reprezentowały ciężarówki Peterbilt, Freightliner, Kenworth. Co roku odbywa się parada uczestników – w tym roku jej długość osiągnęła ponad 4 kilometry, co pozwoliło uzyskać rekord Polski.

W sobotę oraz w niedzielę widowiskową atrakcją było uruchomienie 1000–konnego silnika lotniczego, szczególne wrażenie zrobiło odpalenie tego potwora po zmroku w połączeniu z pokazem pirotechnicznym tworząc spektakl ognia i mocy.

Organizatorzy planują powrócić z imprezą do Milicza w przyszłym roku.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku