Audi A7L naprawdę powstało! To reprezentacyjny sedan - ZDJĘCIA

2021-04-19 10:26 Rafał Mądry
Audi A7L
Autor: Audi Audi A7L

Długa wersja Audi A7, której szpiegowskie zdjęcia pokazały się jakiś czas temu w internecie, wcale nie okazuje się jedynie nieśmiesznym żartem. Taki samochód został skonstruowany, a jego nazwa to po prostu Audi A7L. Pojazd jest limuzyną i będzie sprzedawany w Chinach.

Audi konsekwentnie rozwija się na chłonnym rynku w Chinach. Nowe pojazdy, jakie cztery pierścienie przedstawiły na targach Auto Shanghai 2021, przedstawiają wyraźne ukierunkowanie marki na elektromobilność. Auto inwestuje w nowy zakład produkcyjny pojazdów elektrycznych w Changchun. Pierwsze seryjnie produkowane samochody elektryczne przeznaczone na rynek chiński, mają zjechać z taśmy produkcyjnej w Changchun w roku 2024. Pierścienie nawiązały także nowe partnerstwo z SAIC Motor Corporation - szanghajską fabryką Volkswagena w Anting, gdzie już w 2021 roku rozpocznie się produkcja aut Audi.

Testowaliśmy: Audi S7 Sportback to auto z głośnikiem w wydechu i z dieslem. Czy można odnaleźć w nim sport?

Jednym z samochodów przygotowanych specjalnie z myślą o Chińczykach, którzy kochają limuzyny i pojazdy w odmianach przedłużonych, jest Audi A7L. Całkowicie przeprojektowane Audi A7 Sportback wyzbyło się sportowej linii coupe i stało się limuzyną z charakterystycznym wydłużonym tyłem sedana. Model ten wejdzie do produkcji w bieżącym 2021 roku. W porównaniu do odmiany klasycznej, rozstaw osi wzrósł o 98 mm i teraz mierzy 3026 mm, a długość nadwozia liczy teraz 5076 mm. W drugim rzędzie kabiny uzyskano znacznie więcej przestrzeni, podobnie jak w przedziale bagażowym. Produkowane w Szanghaju i przeznaczone na rynek chiński Audi A7L, zdaniem producenta połączy sportowe DNA A7 Sportback z prestiżową elegancją reprezentacyjnego sedna. Innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, układ czterech kół skrętnych i stały napęd na cztery koła quattro, mają być jednymi z wielu zalet Audi A7L. Pierwsza seria będzie napędzana doładowanym 3-litrowym silnikiem z układem miękkiej hybrydy o łącznej mocy 335 KM i 500 Nm.

Zobacz: Audi A6 e-tron concept. W reflektorach projektory, a lakier odbija promienie słoneczne - WIDEO, ZDJĘCIA

Audi, jako pierwszy producent samochodów segmentu premium, rozpoczęło lokalną produkcję w Chinach jeszcze w roku 1988, w ramach spółki joint venture FAW-Volkswagen. Od tego czasu w Państwie Środka sprzedano około 7 milionów pojazdów z czterema pierścieniami w logo. Produkcja Audi w ramach spółki joint venture FAW-VW odbywa się w czterech zakładach: w Changchun, Foshan, Tianjin i Qingdao. W roku 2020 w Chińskiej Republice Ludowej sprzedano łącznie 727 358 pojazdów marki Audi - wzrost rok do roku o 5,4 procent. W pierwszym kwartale 2021 roku Audi dostarczyło klientom w Chinach 207 386 samochodów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze