Auta elektryczne przejmą Tor Modlin. EV Experience to pierwsze takie wydarzenie

2022-06-22 15:26
Audi Q4 e-tron Sportback edition one 50 quattro S line
Autor: Audi Polska Elektryczne Audi Q4 e-tron Sportback

W najbliższą sobotę (25 czerwca) Tor Modlin wypełni się bezemisyjnymi samochodami. Jeśli myślisz o przesiadce do auta elektrycznego, to wydarzenie EV Experience jest świetną okazją, by zobaczyć je wszystkie z bliska, poznać ich możliwości i osobiście przetestować.

Parlament Europejki zadecydował, że od 2035 roku sprzedaż samochodów spalinowych będzie zakazana. Oznacza to, że w salonach dilerów będziemy mogli kupić już tylko samochody elektryczne - brutalne, ale prawdziwe. Osoby, które nie miały jeszcze dobrej okazji, by bliżej poznać się z bezemisyjnymi nowościami, będą miały niepowtarzalną okazję do poznania z bliska i przetestowania niemal wszystkich modeli, które są dziś dostępne w polskich salonach. Taka szansę będą mieli goście wydarzenia „EV Experience”, organizowanego w sobotę (25 czerwca) na Torze Modlin (ok. 40 km od Warszawy) w Nowym Dworze Mazowieckim.

Podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław uczestnicy będą mogli przetestować auta elektryczne i samodzielnie przekonać się o zaletach zeroemisyjnego transportu.

- komentuje Sukwon Choi, Prezes LG Energy Solution Wrocław.

EV Experience - testy, atrakcje, pokazy

Jedną z głównych atrakcji będzie EV Show. W trakcie półgodzinnego pokazu profesjonalni instruktorzy jazdy zademonstrują możliwości pojazdów elektrycznych w wymagających warunkach torowych. W następnej kolejności wykwalifikowany instruktorzy pokażą, na co stać elektryczne jednoślady. Goście będą mogli zobaczyć, jak przyspiesza najmocniejszy motocykl elektryczny dostępny na polskim rynku oraz ile potencjału drzemie w skuterach, którymi można jeździć posiadając prawo jazdy kategorii B.

W trakcie EV Experiencie odbędzie się również drugi zlot pojazdów elektrycznych organizowany przez Fundację EV Klub Polska. Na wyznaczonej części Toru Modlin wszystkie pojazdy stworzą rekordową kawalkadę, która cieszyć będzie oczy pozostałych uczestników wydarzenia. Będzie to również niepowtarzalna okazja by zapytać realnych użytkowników, jak wygląda życie z elektrykiem w Polsce.

Zaraz po zlocie odbędą się także wyścigi EV Klub Polska Cup, w których wziąć udział będzie mógł każdy, kto na wydarzenie przyjedzie pojazdem elektrycznym. Rywalizacja polegać będzie na uzyskaniu jak najlepszego czasu przejazdu sportowej części modlińskiego toru.

Wśród aut, które będzie można zobaczyć znajdą się m.in.: Mercedes EQS, wszystkie modele Tesli, Kia EV6, Hyundai IONIQ5, Volkswagen ID.3 oraz wiele, wiele innych. Podczas zlotu po raz pierwszy zorganizujemy również dla uczestników unikalną możliwość przejechania się różnymi EV po torze. 

- mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV klub Polska.

EV Experience - wstęp i ceny biletów

Na sobotnie wydarzenie darmowy wstęp będą miały dzieci do 16 roku życia. Bilet normalny dla dorosłych osób kosztuje 99 zł, bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i min. jedno dziecko) kosztuje 149 zł, natomiast bilet VIP kosztuje 349 zł. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE