Auta za 55 milionów w jednym miejscu! Wystawa "Ikony motoryzacji" zwala z nóg

2021-12-14 14:27
Wystawa Ikony motoryzacji
Autor: mat. prasowe Wystawa "Ikony motoryzacji"

To będzie prawdziwa gratka nie tylko dla fanów motoryzacji. Już od 17 grudnia w Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51 w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę "Ikony motoryzacji". To pierwsza taka impreza, podczas której fani czterech kółek będą mogli z bliska zobaczyć 50 piekielnie szybkich, bardzo luksusowych i rzadkich maszyn o łącznej wartości 55 milionów złotych. Co to za samochody i skąd ten pomysł?

Szykuje się wielkie święto dla miłośników czterech kółek! Wystawa "Ikony motoryzacji" jest pierwszym wydarzeniem, podczas którego odwiedzający będą mogli w jednym miejscu z bliska obejrzeć, ocenić i sfotografować 50 najszybszych i najbardziej luksusowych maszyn ostatnich lat. Już 17 grudnia br. w Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51 w Warszawie zgromadzi się 50 niesamowitych aut, które miały ogromny wpływ na rozwój motoryzacji. Łączna wartość wszystkich modeli to ponad 50 mln złotych. Przekrój eksponatów został dobrany tak, by dać gościom kompletny obraz przemian w technice i stylu samochodu sportowego – aż po modele najnowsze, jedyne lubjedne z pierwszych w Polsce. Jakie bryki pojawią się na wystawie?

Ścisła czołówka 

- Prezentujemy pojazdy nowe i starsze w przekonaniu, że samochody z różnych lat warto oglądać i poznawać jako świadectwa swoich czasów, nie sugerując się porównywaniem liczbowych parametrów. Celem wystawy jest przedstawienie aut ważnych w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywanych i trudno dostępnych. Temat ograniczamy do samochodu nowoczesnego, z ostatnich dekad, ale też kilkoma eksponatami z lat 60. XX w - zachęcają organizatorzy.

Na liście eksponatów pojawią się maszyny z Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Mowa o takich modelach jak m.in.: Alpine A110, Audi R8 V10 Spyder, Bentley Continental GT, Ferrari 458 Spyder, Ferrari F12 Berlinetta, Honda NSX, Mazda MX-5, Nissan GT-R, Toyota Supra, Chevrolet Corvette Stingray C7, Lamborghini Huracan EVO Spyder, Maserati MC20, McLaren 570S czy Porsche 718 Cayman GT4 i wiele innych.

Ikony motoryzacji - cena biletów

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 17 grudnia o godz. 11.00 w Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51 w centrum Warszawy. Ceny biletów prezentują się następująco: Ulgowy (30 zł/os), Normalny (45 zł/os), Rodzinny 2+2 / 2+3 (120 zł). Wystawę można oglądać do końca marca przez 7 dni w tygodniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE