Bez wszystkich ŚRUB i uprawnień do kierowania. Ta przejażdżka kosztowała go KROCIE!

Jechał bez wszystkich śrub i uprawnień do kierowania
Autor: GITD Jechał bez wszystkich śrub i uprawnień do kierowania

Bez wszystkich śrub w kol, uprawnień do kierowania i urządzenia viaBOX – tak jazdę próbną naprawianym przez siebie autobusem wykonywał mechanik z małopolski, który został zatrzymany przez inspektorów z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na obwodnicy Krakowa. Ten wybryk kosztował go krocie!

We wtorek 6 kwietnia małopolscy inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej GITD na obwodnicy Krakowa zatrzymali do kontroli autokar należący do polskiego przewoźnika. Powodem zatrzymania był brak obecności w pojeździe urządzenia viaBOX. Okazało się, że kierującym jest mechanik, który odbywał jazdę testową naprawianym przez siebie autobusem.

Sprawdź: Co za DRUCIARZ! Wyrwaną oś zabezpieczył pasami transportowymi. Nieprawidłowości była CAŁA MASA

Jechał bez wszystkich śrub i uprawnień do kierowania
Autor: GITD Jechał bez wszystkich śrub i uprawnień do kierowania

Słono za to zapłaci

Mężczyzna na jazdę próbną wybrał się dokręcając przednie koło jedynie na cztery z sześciu śrub mocujących, a w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdem (kat. D). Mechanika ukarano 800 zł mandatem karnym i zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu, zakazując również dalszej jazdy. Za brak uiszczenia opłaty elektronicznej wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 1,5 tys. zł.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze