Co za DRUCIARZ! Wyrwaną oś zabezpieczył pasami transportowymi. Nieprawidłowości była CAŁA MASA

Zabezpieczył wyrwaną oś pasami transportowymi
Autor: GITD Zabezpieczył wyrwaną oś pasami transportowymi

W wyniku zdarzenia drogowego w Czechach - jak się okazało podczas kontroli - oś naczepy TIR-a, który wjechał do Polski, została wyrwana z mocowań. Przewoźnik chcąc doprowadzić naczepę do miejsca garażowania, zabezpieczył uszkodzony element pasami transportowymi. Niestety, była to tylko jedna z wielu nieprawidłowości, jakie w trakcie kontroli ujawnili inspektorzy ITD. Ten pojazd nigdy nie powinien wyjechać na drogi.

We wtorek 6 kwietnia inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadząc kontrole na terenie powiatu kłodzkiego, otrzymali od funkcjonariuszy Straży Granicznej informację, że przez polsko-czeskie przejście graniczne w miejscowości Kudowa Słone wjechał do Polski pojazd, którego naczepa ma widoczne uszkodzenia.

Sprawdź: LECIAŁ po "siódemce" jakby nie było jutra! Pirat zapłacił NAJWYŻSZĄ cenę

Inspektorzy zatrzymali zestaw do kontroli w Kudowie Zdroju (woj. dolnośląskie). Informacja przekazana przez pograniczników potwierdziła się -  jedna oś naczepy była wyrwana z mocowań. Jak się okazało, do uszkodzenia doszło w wyniku zdarzenia drogowego w Czechach.

Zabezpieczył wyrwaną oś pasami transportowymi
Autor: GITD Zabezpieczył wyrwaną oś pasami transportowymi

Zniszczenie elementu nośnego spowodowało również uszkodzenie pozostałych układów i podzespołów pojazdu. Niesprawny był układ hamulcowy, uszkodzony układ ABS, a brak mocowania osi pojazdu powodował pogorszenie stabilności toru jazdy. Uszkodzony był również układ zawieszenia pneumatycznego w którym brakowało poduszek pneumatycznych.

Zobacz: Ogromny holownik PĘDZIŁ na złamanie karku! Aż STRACH pomyśleć jak mogło się to skończyć

Przewoźnik chcąc doprowadzić naczepę do miejsca garażowania zabezpieczył uszkodzony element pasami transportowymi. Wobec przewoźnika inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne, a kierowcę ukarali mandatem karnym za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uszkodzoną naczepę wycofano z ruchu.

Zabezpieczył wyrwaną oś pasami transportowymi
Autor: GITD Zabezpieczył wyrwaną oś pasami transportowymi
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze