Biały z czerwoną skórą - takiego Lexusa ma Iga Świątek - ZOBACZ WIDEO

2020-10-15 15:42 Rafał Mądry
Iga Świątek
Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Iga Świątek

Utalentowana Iga Świątek, która w stolicy Francji wygrała wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa, po powrocie do Polski ma napięty grafik wypełniony spotkaniami. 19-letnia tenisistka niestety nie ma jeszcze prawa jazdy, dlatego przemieszczając się nie może samodzielnie korzystać z samochodu, jaki otrzymała od swojego sponsora, którym jest Lexus Polska. A jeździć Iga zdecydowanie ma czym - jej auto to Lexus NX 300h w modnym białym kolorze.

Choć Iga Świątek nie ma jeszcze prawa jazdy, ma już do dyspozycji samochód. Na razie jest nim tylko wożona, ale za jakiś czas będzie mogła osobiście nim jeździć - Iga jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy. Jaki samochód otrzymała Iga od biznesowego partnera? Pojazd Igi Świątek to dokładnie Lexus NX 300h AWD w wersji wyposażenia F Sport. Samochód ma biały kolor nadwozia, a tapicerka siedzeń we wnętrzu to ciekawe połączenie czerwonej i czarnej skóry. Poza autem, które Iga otrzymała od sponsora, tenisistka dodatkowo ma także styczność z innymi nowościami japońskiej marki. Przykładowo do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego 19-talka pojechała elegancką limuzyną Lexusa - ZOBACZ TUTAJ.

Testowaliśmy to auto: Lexusem NX 300h AWD F Sport po Alpach

Kompaktowy SUV kryje pod maską hybrydowy układ napędowy. Benzynowa jednostka o pojemności 2.5-litra została połączona z motorem elektrycznym, baterią magazynującą energię wytworzoną w procesie rekuperacji oraz bezstopniową skrzynią automatyczną CVT. Moc systemowa wynosi 197 KM i 270 Nm, a sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 9,2 sekundy. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła. Średnie zużycie paliwa według danych producenta wynosi od 6,9 do 8,0 l/100 km. Ile kosztuje taki samochód? 253 900 zł - od takiej ceny startuje Lexus NX 300h AWD w wersji F Sport.

WIDEO - takiego Lexusa ma Iga Świątek

Najnowsze