Autem kolegi zasuwał prawie 230 km/h! Za kierownicą 19-latek

2021-09-17 12:54
19-latek po autostradzie A4 zasuwał prawie 230 km/h
Autor: Policja Młody pirat drogowy zatrzymany na autostradzie A4

Policjanci z drogówki mający oko na niebezpiecznie zachowujących się na drodze kierowców, przyłapali na gorącym uczynku młodego człowieka, który poważnie przesadził z prędkością. Rzeszowscy mundurowi na podkarpackim odcinku autostrady A4 namierzyli BMW zasuwające aż 228 km/h! Auto prowadził 19-latek. Został ukarany mandatami i punktami karnymi.

Do tego wykroczenia doszło 11 września. Policjanci grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW, który mocno przegiął z prędkością na autostradzie A4. 19-latek na wysokości miejscowości Gorliczyna (w powiecie przeworskim) przekroczył dopuszczalną przepisami szybkość aż o 88 km/h. Policyjny wideorejestrator zarejestrował maksymalną prędkość 228 km/h. Jak czytamy w policyjnym komunikacie prasowym, mieszkaniec powiatu jarosławskiego tłumaczył policjantom, że "chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi". W miejscu, gdzie został namierzony przez policjantów, obowiązuje ograniczenie prędkości do 140 km/h, co jest najwyższą dopuszczalną szybkością, z jaką można legalnie poruszać się na polskich autostradach.

19-latek po A4 zasuwał prawie 230 km/h

Młody mężczyzna dostał od policjantów nauczkę i przekonał się, że brawurowa jazda nie popłaca. Nadmierna prędkość to w końcu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mundurowi ukarali go dwoma mandatami karnymi. Pierwszy w wysokości 500 zł został nałożony za zbyt szybką jazdę, a drugi w wysokości 100 zł za brak gaśnicy stanowiącej obowiązkowy element wyposażenia pojazdu. Dodatkowo do konta kierowcy dopisanych zostało 10 punktów karnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE