Smutny koniec BMW M5. Mocarz warty 700 tys. zł odnaleziony w kawałkach

2021-10-05 11:00

Szokująco szybkie BMW M5 jest obiektem marzeń wielu kierowców. Mało kto może jednak sobie pozwolić na zakup takiego piekielnego sedana, ponieważ dobrze wyposażone nowe auto to w Polsce wydatek około 700 tys. zł. Jedną z form spełnienia marzenia o pojeżdżeniu mocarną bawarką jest jej wypożyczenie. Pewna mazowiecka firma miała w ofercie takie M5. Niestety efektowny pojazd do tego stopnia komuś się spodobał, że został przywłaszczony i ogołocony z cennych części.

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego odnaleźli przywłaszczone z terenu województwa mazowieckiego BMW M5. Niestety sportowy sedan był już poważne zdekompletowany. Na trop tego samochodu mundurowi trafili podczas kontroli drogowej. Zatrzymany kierowca Renault Master przewoził w pojeździe części samochodowe. Auto prowadził 37-latek, który jak się okazało, jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia zaległej kary więzienia. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał na dodatek czynny zakaz kierowania pojazdami, a do tego przeprowadzone badanie narkotestem wykazało obecność w jego organizmie metamfetaminy.

Przywłaszczone BMW odnalezione w kawałkach

Busem przewożone były części pochodzące z luksusowego BMW M5. W toku dalszych działań wyszło na jaw, że części te zdemontowano z auta wyprodukowanego w 2021 roku. Zgorzeleccy funkcjonariusze odnaleźli na terenie powiatu lubuskiego zdekompletowane BMW, które zostało wypożyczone z jednej z firm na terenie województwa mazowieckiego. Niestety samochód został w znaczącym stopniu poddany rozbiórce. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone do dalszych czynności procesowych.

Zatrzymany do sprawy 37-latek trafił do aresztu śledczego. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy.