BMW poszło z dymem. Winny 30-letni podpalacz z Radzynia Podlaskiego

2020-07-11 9:58 Rafał Mądry
30-latek podpalił samochód marki BMW
Autor: Policja 30-latek podpalił samochód marki BMW

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 30-latek z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie). Mężczyzna podpalił samochód marki BMW. Właściciel zniszczonego pojazdu oszacował poniesione straty na kwotę 25 tys. zł. Podpalaczowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło 5 lipca. Dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki BMW, który stał zaparkowany na posesji pokrzywdzonego. Nie doszło tutaj absolutnie do samozapłonu. Na miejscu policjanci ustalili, że pojazd najprawdopodobniej został celowo podpalony. Właściciel auta, w którym spaleniu uległ przód pojazdu, oszacował poniesione straty na kwotę 25 tys. zł.

Przeczytaj również: Wandal z pieskiem złapany na gorącym uczynku! W biały dzień uszkodził kilkanaście samochodów - WIDEO

Sprawą zajęli się radzyńscy funkcjonariusze. Kryminalni ustalili tożsamość podpalacza. Okazało się, że jest nim 30-latek z Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 9 lipca prokurator wobec niego zastosował dozór policji.

Teraz 30-latek odpowie za swój czyn przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo zniszczenia lub uszkodzenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Najnowsze