Brawurowa ucieczka 22-latka w Audi Q5. Pędził 200 km/h! W aucie 6 nielegalnych imigrantów

2021-10-18 13:07
Pościg za Audi Q5
Autor: Policja Kurier uciekał z nielegalnymi imigrantami

Podlascy policjanci dokonali zatrzymania kierowcy Audi Q5, który za wszelką cenę próbował uciec funkcjonariuszom. 22-latek najpierw zdołał zwiać strażnikom granicznym, ale już mundurowych z drogówki nie zdołał zgubić. Kiedy doszło do ujęcia uciekiniera okazało się, że jest obcokrajowcem przewożącym sześciu nielegalnych imigrantów.

W niedzielę 17 października białostoccy policjanci prowadzili pościg za Audi Q5. O kierowcy luksusowego SUV-a, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Uciekinier namierzony przez policjantów w Grabówce pod Białymstokiem, kompletnie nie reagował na polecenia do zatrzymania i rzucił się do ucieczki trasą generalską w kierunku Warszawy. Kierowca wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i rozpędzał SUV-a do szybkości 200 km/h. Po wjechaniu do Białegostoku, na ulicy Andersa zjechał na chodnik i uciekał w bardzo ryzykowny sposób. Kiedy kierowcy drogę ucieczki odcięli włączeni do akcji inni policjanci, doszło do zatrzymania.

Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

Audi prowadził 22-letni obywatel Iraku, który na stałe mieszka w Szwecji. Młody mężczyzna został zatrzymany, trafił do aresztu i czeka na postawienie zarzutów. W 5-osobowym samochodzie w sumie jechało 7 osób. Wśród nich było 6 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Dwóch z nich siedziało w bagażniku. Sześciu nielegalnych imigrantów zostało przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE