Taki dźwięk generuje 1500 KM przy prędkości 400 km/h! Bugatti Chiron brzmi jak samolot myśliwski - WIDEO

Bugatti Chiron
Autor: Bugatti Bugatti Chiron

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmi supersamochód przy prędkości ponad 400 km/h? Mało kto ma okazję to przeżyć, ponieważ do rozpędzenia najszybszej maszyny świata potrzeba idealnych warunków i bardzo długiej prostej. Bohaterem tego niesamowitego nagrania jest Bugatti Chiron, którego benzynowy motor W16 QuadTurbo generuje moc 1500 KM. Takich rzeczy nie słyszy się na co dzień!

Bugatti Chrion to najmocniejszy samochód świata. Francuski hipersamochód produkowany w miejscowości Molsheim od 2016 roku, który jest następcą legendarnego Bugatti Veyron, napędza ta sama jednostka benzynowa W16 QuadTurbo o pojemności 8-litrów. Przy pomocy 4 turbosprężarek ten potężny motor generuje moc 1500 KM i astronomiczne 1600 niutonometrów. Za chłodzenie tego silnika odpowiada w sumie 10 chłodnic, przez które przelatuje ponad 750 litrów cieczy co minutę.

Sprawdź: Bugatti Chiron w Warszawie! Centrum stolicy zostało sparaliżowane - ZOBACZ FILMY

Efekt? Sprint do pierwszej "setki" zajmuje 2,4 sekundy, natomiast od 0 do 200 km/h Chiron potrafi przyspieszyć w 6,5 sekundy. Prędkość 300 km/h przekracza po 13,6 sekundy i zatrzymuje wskazówkę prędkościomierza przy 410 km/h. Jakby tego było mało, specjalna wersja Super Sport opracowana do pokonania rekordu świata potrafi rozpędzić się do 490 km/h. Ile kosztuje najszybsze auto świata? Jeżeli nie macie na koncie ponad 13 mln złotych, nie powinno was to interesować.

Brzmi jak myśliwiec!

Rozpędzenie tego monstrum do prędkości maksymalnej to kwestia kilkunastu sekund, jednak większym wyzwaniem jest znalezienie drogi, która to umożliwi. Lotniska, jak wiemy, nie są przeznaczone dla samochodów, ale długie proste drogi w Stanach Zjednoczonych owszem. Jak brzmi Bugatti Chiron przy prędkości ponad 400 km/h? Dowiedzie się tego z nagrania, które powstało w miejscowości Sun Valley w stanie Idaho (USA). Ten dźwięk przyprawia o ciarki!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze