Ceny paliw - sprawdź, za ile zatankujesz. Poniedziałek (24 stycznia) nie zachwyci kierowców!

2022-01-24 10:01
stacja paliw, paliwo, tankowanie,
Autor: Marek Adamowicz

Masz pusty bak po weekendowym wyjeździe? Nie mamy dla Ciebie najlepszych wiadomości... Ceny paliw, zamiast spadać, ciągle rosną! Choć na razie mówimy o kilkugroszowych podwyżkach, jest niemal pewne, że na Twojej stacji zatankujesz dziś drożej, niż przed weekendem.

Masz pusty bak? Szykuj się na niemały wydatek. Ceny paliw pozostają na wysokim poziomie, a na większości stacji w Polsce, ceny delikatnie rosną. Najnowsze dane wskazują, że w najbliższej przyszłości nie powinniśmy liczyć na przystępne tankowanie, a ceny na stacjach są w poniedziałek (24 stycznia) wyższe niż przed weekendem. Czy cenowe szaleństwo kiedyś się skończy?

Niedawne wzrosty wynikają z pnącej się do góry ceny surowca na światowych rynkach. Choć notowania ropy Brent w ostatnich dniach przestały wreszcie szybować (w zeszłym tygodniu były najwyższe od 2015 roku), efekty wzrostów możemy dotkliwie odczuwać jeszcze przez kilka tygodni. Coraz częściej mówi się, że nadchodzące podwyżki nie pozostawią śladu po grudniowych obniżkach, a zapowiadana na luty zmiana stawki VAT przyniesie kierowcom o wiele mniejsze oszczędności niż się spodziewano. Drogie paliwo to jednak nie tylko problem kierowców. Jest ono bowiem jednym z czynników przyspieszających inflację, która zagląda coraz bardziej natarczywie do naszych portfeli.

Tak prezentują się średnie ceny paliw na polskich stacjach benzynowych w poniedziałek 24 stycznia 2022:

ceny paliw  24stycznia 95: 5,76 zł 98: 6,02 zł ON: 5,82 zł Superdiesel: 6,05 zł LPG: 3,08 zł
Autor: SE

Jak widać, tylko jedno paliwo opiera się niewielkim, lecz systematycznym podwyżkom cen. Chodzi rzecz jasna o autogaz, który z ceną 3,08 zł za litr wciąż pozostaje wyraźnie tańszy od pozostałych paliw, a przez to równie opłacalny co przed falą podwyżek. Cena 5,76 zł za litr benzyny 95 oznacza, że w przypadku większości samochodów, tankowanie pełnego baku będzie nas kosztować grubo ponad 300 zł, a w przypadku większych, starszych aut ze zbiornikami paliwa o dużych pojemnościach, możemy dobić nawet do 400 zł za pełny bak!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE