Citroen C1 wróci na polskie drogi?

2016-12-13 16:33

Niemałym zaskoczeniem była rezygnacja polskiego oddziału Citroena ze sprzedaży drugiej generacji małego C1. Okazuje się jednak, że auto – choć spóźnione – pojawi się w salonach już na początku przyszłego roku!

Druga generacja Citroena C1 – tak jak jego poprzednik – produkowana jest w czeskiej miejscowości Kolin. Fabryka odpowiedzialna jest również za bliźniaki oparte na tej samej konstrukcji, czyli Peugeota 108 czy Toyotę Aygo. Tylko ta ostatnia zawitała na polskie drogi. Francuzi dwa lata temu nie doceniali naszego rynku. Jak donosi Instytut Badań Motoryzacyjnych SAMAR, sytuacja się zmieniła.

Zobacz też: nowy Citroen C3 - znamy CENY i wyposażenie

Pod maską nowych/starych Citroenów zagoszczą trzycylindrowe jednostki o pojemności 1.0 oraz 1.2 litra. Najmocniejszy z nich generuje 82 konie mechaniczne i co z pewnością skusi klientów, jest wolnossący.

Polski importer przewiduje, że sukces spóźnionego C1 będzie opierał się głównie na agresywnie dopasowanym cenniku. Można więc spodziewać się niskiej ceny bazowej, tym bardziej, że nowy i większy C3 kosztuje 39 900 złotych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE