Crossoverów nigdy dość - Volkswagen Nivus to kolejny mały SUV marki - WIDEO

2019-12-10 12:59 Maciej Lubczyński
Volkswagen Nivus - Teaser
Autor: Volkswagen Volkswagen Nivus - Teaser

Gama crossoverów Volkswagena powoli się nasyca, a Niemcy idą za ciosem i szykują kolejnego. Tym razem z myślą o produkcji i sprzedaży w Ameryce Południowej. Volkswagen Nivus ma bazować na miejskim Polo.

Do gamy Volkswagena wkrótce dołączy kolejny niewielki SUV. Tym razem Niemcy planują produkować go i sprzedawać w Ameryce Południowej. Ciężko powiedzieć, że pojawi się w Europie, ale jego obecność na Starym Kontynencie jest raczej mało prawdopodobna. Bazą do jego stworzenia ma być Polo.

SprawdźSzaleństwo na drodze krajowej - pędziła niemal 170 km/h Oplem Astrą i była pod wpływem alkoholu

Niemcy podzielili się ze światem teaserem, który nie zdradza póki co zbyt wiele. Wiemy, że ma to być mały crossover-coupe, czyli coś w stylu Renault Arkana. Znana jest także nazwa, która brzmi Nivus. 

W kwestii napędu możemy się spodziewać dobrze znanych podzespołów. Volkswagen ma oferować Nivusa z 1-litrowym TSI pod maską i tylko z przednim napędem. W kwestii skrzyni biegów, klienci będą mogli wybierać między manualną, a automatyczną.

Na razie możemy zobaczyć tylko teaser z renderami. Oficjalna prezentacja nastąpi wiosną 2020, a produkcja ma się rozpocząć wkrótce po premierze.