Busy z kradzionymi skrzyniami biegów zatrzymane

i

Autor: Straż Graniczna Busy z kradzionymi skrzyniami biegów zatrzymane

Części niewiadomego pochodzenia wpędziły kierowców w kłopoty. Chodzi o skrzynie biegów z kradzionych aut

2020-03-05 17:28

Drobiazgowa kontrola Straży Granicznej pozwoliła ustalić, że dwaj kierowcy wyjeżdżający z Polski, mają w busach zamontowane części pochodzące z przestępstwa. Kradzione skrzynie biegów wykryto w dwóch Mercedesach Sprinterach skontrolowanych w Korczowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę na przejściu w Korczowej, wytypowali do kontroli Mercedesa Sprintera. Kierujący pojazdem chciał wyjechać z Polski na Ukrainę, jednak podczas kontroli nie wszystko poszło gładko. Drobiazgowe sprawdzenie auta ujawniło, że zamontowane są w nim części pochodzące z kradzionego Mercedesa. 

PisaliśmySamochody z wypożyczalni są bardzo łatwym łupem. Te auta nie opuściły wschodniej granicy

W trakcie kontroli auta strażnicy graniczni stwierdzili ingerencję w numery identyfikacyjne skrzyni biegów, a międzynarodowa współpraca służb szybko dała odpowiedź na pytanie skąd pochodzi mechanizm. Został on "przeszczepiony" z auta skradzionego w 2018 roku w Wielkiej Brytanii.

Busy z kradzionymi skrzyniami biegów zatrzymane

i

Autor: Straż Graniczna Busy z kradzionymi skrzyniami biegów zatrzymane

Kilka godzin później, do kontroli zjechał kolejny Mercedes Sprinter. Jego 39-letni, ukraiński kierowca nie potrafił wytłumaczyć dlaczego wszystkie numery skrzyni biegów oraz tabliczki znamionowe identyfikujące auto są usunięte.

Zarówno jeden jak i drugi kierowca zostali przekazani policji. Podobny los spotkał samochody, w których wykryto nieprawidłowości. Straż graniczna prowadzi dalsze dochodzenie w tej sprawie

Nasi Partnerzy polecają