Czy to Porsche Pajun? Mniejszy brat Panamery na pierwszym FOTO

2014-11-17 13:25

Jakiś czas temu Porsche potwierdziło, że pracuje nad samochodem będącym mniejszą wersją ekskluzywnej Panamery. Auto roboczo okraszono nazwą Pajun, a teraz wszystko wskazuje na to, że koncepcyjna wersja jest już bliska ukończenia.

W internecie ukazała się fotografia oficjalnie pochodząca od Porsche Design - firmowego działu projektowego marki Porsche. Przedstawia ona 4-drzwiowe coupe o wymiarach wyraźnie mniejszych w stosunku do flagowej Panamery. Tylny kształt nadwozia jest wyraźnie bardziej garbaty, inaczej wyglądają lampy, a przód jest krótszy.

Przeczytaj też: Rafał Majka pojechał do ślubu Porsche Panamera Diesel - GALERIA

Można przypuszczać, że Porsche chce podgrzać zdjęciem konceptu atmosferę przed zbliżającymi się Salonem Samochodowym w Los Angeles. Jednak jest raczej mało prawdopodobne, aby niemiecka marka już teraz zaprezentowała ten model. Do tej pory w informacjach pojawiała się data premiery odmiany produkcyjnej na 2019 rok. To dlatego, że najważniejszym opracowywanym modelem przez Porsche jest teraz supercar (model 988), który ma bezpośrednio konkurować m.in. z Ferrari 458 Italia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE