Czy to będzie nowe auto Andrzeja Dudy? Oto Mercedes S680 Guard

2021-07-30 8:53

Mercedes zaprezentował swoją flagową limuzynę w wersji przeznaczonej dla VIP-ów, którzy potrzebują dodatkowej ochrony. Mercedes Klasy S w odmianie Guard oferuje opancerzenie zdolne wytrzymać ostrzał i atak bombowy, hermetyczną kabinę z własnym zapasem tlenu oraz potężny silnik V12 pod maską. Takim autem, poprzedniej generacji, jeździ Andrzej Duda.

Czy Andrzeja Dudę czeka przesiadka do nowego wozu? Jego Mercedes-Benz S 600 Guard, którego opisywaliśmy w tym tekście przestał już być najnowszym modelem. Marka ze Stuttgartu zaprezentowała właśnie nową odsłonę flagowej, opancerzonej limuzyny. Mercedes-Benz S 680 Guard 4MATIC to prawdziwa forteca na kołach, która względem swojego poprzednika jest jeszcze bardziej odporna na atak. Nowy Mercedes zapewnia wyższą klasę ochrony i pod maską ma jeszcze mocniejszy silnik.

Opancerzony Mercedes Klasy S w nowej odsłonie zapewnia ochronę klasy VR10. Broń maszynowa, wybuch granatu czy atak chemiczny raczej nie zrobią na tym samochodzie większego wrażenia. Wnętrze nowego S 680 Guard jest chronione jeszcze lepiej niż w poprzedniku, który mógł pochwalić się klasą zabezpieczeń "co najwyżej" VR9. Pancerna limuzyna jest skonstruowana na bazie Klasy S o wydłużonym rozstawie osi i, podobnie jak zwykły model, można ją kupić w wariancie 5 lub 4-osobowym.

Pod maską tego potwora znalazł się silnik V12, który generuje 612 KM. Napęd trafia na 4 koła i choć piekielnie ciężki pancerz nie pomaga przy rozpędzaniu, tego Mercedesa i tak trudno nazwać wolnym. Napęd 4MATIC sprawia zaś, że nawet ucieczka z zaśnieżonego kurortu narciarskiego nie będzie problemem. 

Mercedes-Benz S 680 Guard 4MATIC
Autor: Mercedes-Benz Mercedes-Benz S 680 Guard 4MATIC

Ile kosztuje Mercedes-Benz S 680 Guard 4MATIC?

Opancerzone Mercedesy zawsze były wybierane przez osoby u szczytów władzy. Klientami na Klasę S w odmianie Guard tradycyjnie są oligarchowie, dyktatorzy, szefowie firm zbrojeniowych i Kancelaria Prezydenta RP, dlatego cena nie może być niska. W przeliczeniu z euro na złotówki, cena bazowej odmiany wynosi 2,5 miliona złotych! Samochód można jednak skonfigurować pod swoje potrzeby dlatego kwota na fakturze może się okazać jeszcze wyższa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE