Na TEN WIDOK głowa sama się obraca. Olga Bołądź jeździ WARTOŚCIOWYM klasykiem - WIDEO, ZDJĘCIA

2021-01-21 19:05 Rafał Mądry

Tej aktorce zapach klasycznej motoryzacji nie jest obcy. Olga Bołądź, która na co dzień jeździ raczej nowoczesnymi Lexusami, od czasu do czasu wsiada za kierownicę pięknego klasyka. Mowa o aucie z początku lat 90-tych, które jest gwiazdą wśród roadsterów i modelem bardzo porządnym na rynku aut określanych mianem youngtimerów. O jakim samochodzie mowa?

Olga Bołądź to aktorka znana z produkcji telewizyjnych i filmowych, różnych ról teatralnych oraz wielu akcji charytatywnych. Gwiazda kojarzona raczej z rolami postaci cechujących się silnym charakterem, na co dzień prowadzi aktywny tryb życia oraz dzieli się nim na swoim koncie na instagramie, które obserwuje 183 tysiące osób. Nas zainteresował przede wszystkim aspekt motoryzacyjny. Olga dodała na profil krótki filmik zza kierownicy auta cieszącego się renomą jednego z najlepszych sportowych Mercedesów.

Zobacz również: Tym jeździ gwiazda Na Wspólnej. Luksus, prestiż i klasa. Nowy kosztuje PÓŁ MILIONA - ZDJĘCIA

Chodzi dokładnie o Mercedesa SL. Pojazd ten to stylowy i niezwykle komfortowy sportowiec. Model wszedł do produkcji w 1954 roku i doczekał sześciu generacji. Ten kultowy roadster w ostatnich dwóch ewolucjach cechuje się otwartym nadwoziem ze składanym elektrycznie sztywnym dachem. Poprzednicy charakteryzują się natomiast klasyczną koncepcją z rozkładanym miękkim poszyciem. Auto, którym jeździ Olga Bołądź to czwarta generacja SL o kodzie modelowym R129. Auto z początku lat 90. to dokładnie pożądana na rynku wtórnym wersja 500 SL. Pod tym oznaczeniem kryje się benzynowy motor V8 o pojemności 5.0 litra, który generuje 326 KM i 450 Nm. Skrzynia biegów to oczywiście automat, a napęd jest kierowany na tylną oś. Auto pierwsze 100 km/h osiąga w 6 sekund i rozpędza się do 250 km/h. Na rynku wtórnym za taki wóz trzeba zapłacić około 100 tys. zł.

Olga Bołądź na co dzień raczej nie jeździ tym wyjątkowym Mercedesem. Zwykle wybiera inne auta. Do niedawna były to modele luksusowej japońskiej marki Lexus, za co odpowiadał specjalny kontrakt reklamowy. To właśnie z tego powodu Olga tak często była widywana w różnych Lexusach, przy których chętnie się fotografowała.

GALERIA - Olga Bołądź jeździ Lexusami

Najnowsze